Policia konfiskon municion të dyshuar në sasi prej mbi 1200 fishekësh në Zveçan

Dy qese me municion të dyshuar, me sasi prej mbi 1200 (njëmijedyqind) fishekësh i ka konsfiskuar Policia e Kosovës në…

​Serbi i dehur përplas me makinë policin në Zveçan

Një qytetar serb i cili po drejtonte mjetin nën ndikimin e alkoolit ka përplasur një polic i cili ka qenë…

AKI-ja protagoniste e aksionit ku u kap arsenal armësh në Zveçan

Aksioni policor i cili rezultoi me zbulimin e veturës me targa të Beogradit, në të cilën u kap arsenal armësh…

Kurti: Panorama e organizimit terrorist në Zveçan është e qartë

Kryeministri Albin Kurti ka njoftuar se Policia e Kosovës (PK) në bashkëpunim me Agjencinë e Kosovës për Inteligjencë (AKI), mbrëmë…

Ekspozohet armatimi i konfiskuar në Zveçan

Sot, në kampin “Belvedere” në Mitrovicë u ekspozua armatimi, i cili është konfiskuar mbrëmë në një veturë me targa të…

Ardhja e opozitarëve serbë në Zveçan, ngjall tensione mes protestuesve

Përfaqësues opozitarë në Serbi, Aleksandar Jovanoviq, lider i Lëvizjes Ekologjike në Serbi, Mirosllav Aleksiq nga Partia Popullore dhe Danijela Nestoroviq,…

Dy shok-bomba shpërthyen afër njësitit policor në Zveçan

Dy shok-bomba kanë shpërthyer dje afër njësitit policor në Zveçan, të cilët kanë qenë duke qëndruar në pikë statike. Policia…

Përfundon protesta në Zveçan, një numër i vogël i qytetarëve vazhdon të qëndrojë në tenda

Ka përfunduar për sot protesta në Zveçan. Të punësuarit në komunë, pjesë e protestës, janë nënshkruar në listën e evidencës…

​Serbët vazhdojnë protestat para objekteve komunale në veri

Protestuesit serbë edhe sot kanë vazhduar tubimet e tyre para objekteve komunale në tri komunat në veri të vendit. Autoblindat…

Protestuesit bllokojnë një automjet të Policisë së Kosovës në Zveçan

Një automjet i Policisë së Kosovës sapo është bllokuar nga protestuesit në Zveçan. Automjeti në të cilin ndodhen tre policë,…