Kurti pas aksionit në Zveçan: Një tjetër fitore në sundimin e ligjit dhe sigurisë në Kosovë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka reaguar pas aksionit të Policisë së Kosovës në Zveçan, ku u zbulua një sasi…

Policia me detaje të reja për armatimin në Zveçan: Informata erdhi nga AKI

Sasi e madhe e armatimit është zbuluar të martën në një shtëpi në Zveçan, duke përfshirë armë automatike, fishekë, granata…

Policia konfiskon municion të dyshuar në sasi prej mbi 1200 fishekësh në Zveçan

Dy qese me municion të dyshuar, me sasi prej mbi 1200 (njëmijedyqind) fishekësh i ka konsfiskuar Policia e Kosovës në…

​Serbi i dehur përplas me makinë policin në Zveçan

Një qytetar serb i cili po drejtonte mjetin nën ndikimin e alkoolit ka përplasur një polic i cili ka qenë…

AKI-ja protagoniste e aksionit ku u kap arsenal armësh në Zveçan

Aksioni policor i cili rezultoi me zbulimin e veturës me targa të Beogradit, në të cilën u kap arsenal armësh…

Kurti: Panorama e organizimit terrorist në Zveçan është e qartë

Kryeministri Albin Kurti ka njoftuar se Policia e Kosovës (PK) në bashkëpunim me Agjencinë e Kosovës për Inteligjencë (AKI), mbrëmë…

Ekspozohet armatimi i konfiskuar në Zveçan

Sot, në kampin “Belvedere” në Mitrovicë u ekspozua armatimi, i cili është konfiskuar mbrëmë në një veturë me targa të…

Ardhja e opozitarëve serbë në Zveçan, ngjall tensione mes protestuesve

Përfaqësues opozitarë në Serbi, Aleksandar Jovanoviq, lider i Lëvizjes Ekologjike në Serbi, Mirosllav Aleksiq nga Partia Popullore dhe Danijela Nestoroviq,…

Dy shok-bomba shpërthyen afër njësitit policor në Zveçan

Dy shok-bomba kanë shpërthyer dje afër njësitit policor në Zveçan, të cilët kanë qenë duke qëndruar në pikë statike. Policia…

Përfundon protesta në Zveçan, një numër i vogël i qytetarëve vazhdon të qëndrojë në tenda

Ka përfunduar për sot protesta në Zveçan. Të punësuarit në komunë, pjesë e protestës, janë nënshkruar në listën e evidencës…