Arrestohet një shtetas serb në Zveçan, ishte i kërkuar nga INTERPOL-i

Policia e Kosovës ka arrestuar të martën në Zhetkovc të Zveçanit një shtetas të Serbisë nën dyshimin se ka kryer…

Nesër takimi Bislimi-Petkoviq, skepticizëm për rezultate konkrete

Rreth dy muaj pas agresionit serb në Banjskë të Zveçanit, nesër pritet të kthehet dialogu Kosovë-Serbi, në nivel të kryenegociatorëve.…

Mediat në Serbi nisin propagandën me fotografi nga situata në veri

Mediat e varura nga Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë nisur propagandën në lidhje me sulmin terrorist që ndodhi nga…

Çeku: Ende s’kemi informacione zyrtare për rolin e klerikëve fetarë në Banjskë

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka thënë se ende nuk kanë informacione zyrtare për rolin e klerikëve…

Natë e qetë në Banjskë

Nata e mbrëmshme në Bajnskë të Zveçanit ka kaluar e qetë dhe pa ndonjë incident. Kështu tha për KosovaPress, drejtori…

Blinken dënon sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se SHBA-ja dënon fuqishëm sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri të shtetit,…

Zveçani anëtarësohet në Asociacionin e Komunave të Kosovës

Komuna e Zveçanit është anëtarësuar në Asociacionin e Komunave të Kosovës. Kjo është bërë e ditur nga partia në pushtet,…

Szunyog takoi kryetarin e Zveçanit

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, ka takuar kryetarin e Komunës së Zveçanit, Ilir Peci. Ai ka shkruar…

Policia kufitare parandalon një rast kontrabande me emigrantë

Njësia policore kufitare, në piken statike tek ura e Bistricës në Zveçan, ka parandaluar një rast kontrabande me emigrantë. Bëhet…

Ekipi i ATV-së sulmohet me gurë në Zveçan, lëndohen gazetari dhe kameramani

Në Zveçan, të martën është sulmuar me gurë ekipi i ATV-së, përderisa po përcillnin zhvillimet e fundit në këtë komunë.…