Sulmoi policët, lihet i lirë personi në Zubin Potok

Drejtoria e Policisë Rajonale në Mitrovicë ka njoftuar për një rast të pengimit të personit zyrtar në kryerjen e detyrës…

Arrestohet për haraç serbi që pranoi se kishte djegur veturat në Zubin Potok

Dy persona të komunitetit serb janë arrestuar dje në Zubin Potok për një vepër penale të cilën e kanë kryer…

“Kur ushtria të kthehet në Kosovë”, grafiti kërcënues serb shfaqet për herë të parë në veri

Një grafit tjetër kërcënues “Kur ushtria të kthehet në Kosovë” është parë të mërkurën në Komunën e Zubin Potokut. Grafiti…

Kryetari i Zubin Potokut: Dorëheqje? Duhet arsye ligjore

Kryetari i Komunës së Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, tha se aktualisht nuk mendon të jap dorëheqje nga detyra e udhëheqësit të kësaj…

Qetë në Zubin Potok, protestues dukshëm më pak

Protestuesit serbë në Zubin Potok në numër më të vogël se zakonisht kanë protestuar të martën para ndërtesës së kësaj…

​Serbët vazhdojnë protestat para objekteve komunale në veri

Protestuesit serbë edhe sot kanë vazhduar tubimet e tyre para objekteve komunale në tri komunat në veri të vendit. Autoblindat…

Qindra protestues edhe sot para objekteve komunale në veri

Dita e sotme e në veri të vendit ka zbardhur me prezencën e qindra protestuesve serbë, kryesisht punëtorë të institucioneve,…

Situatë e qetë në Zubin Potok, dhjetëra protestues para ndërtesës komunale

Dhjetëra qytetarë serbë në Zubin Potok janë duke qëndruar para ndërtesës së kësaj komune, duke protestuar kështu kundër prezencës së…

Situatë e qetë në veri, numri i protestuesve simbolik

Në tri komunat veriore të vendit, Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok, ku serbët po protestojnë kundër prezencës së Policisë së…

​Krasniqi-Kurtit: Për Zubin Potok e Zveçan, as nuk guxon e as ki të drejtë me fol

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi e ka paralajmëruar kryeministrin se nuk do të ketë zgjedhje të jashtëzakonshme…