​Rama pas takimit me Thaçin: Lufta çlirimtare e Kosovës nuk mund të rishkruhet

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas vizitës në Hagë te ish-presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka thënë se lufta çlirimtare…

Dëshmitari Ibishi: Nuk i kam dhënë urdhra njësitit BIA dhe Salih Mustafës

Nuredin Ibishi, i cili sot është paraqitur si dëshmitar i mbrojtjes së Salih Mustafës në Hagë, ka thënë se nuk…

​Prokuroria thotë që i vetmi dënim i përshtatshëm për Gucatin dhe Haradinajn është me burgim

Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) ka deklaruar që i vetmi dënim i përshtatshëm ndaj Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt…

​ZPS: Provat kundër Gucatit dhe Haradinajt janë shumë bindëse

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë, Zyra e Prokurorit të Specializuar është duke dhënë deklaratën përmbyllëse në rastin…

​Mbrojtja e Thaçit dhe të tjerëve: ZPS po synon kontroll mbi dëshmitarët

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka propozuar një kornizë për trajtimin e informacionit konfidencial dhe kontaktet me dëshmitarët e cila…

​Nesër vazhdon gjykimi ndaj Salih Mustafës në Hagë, synohet që çështja e ZPS-së të mbyllet më 4 shkurt

Trupi gjykues në rastin ndaj ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa, ka nxjerrë një vendim sipas së cilit…

​Gjykimi ndaj Gucatit e Haradinajt, mbrojtja merr në pyetje dy dëshmitarë të ZPS-së

Zdenka Pumper dhe Miro Jukiq, të dy punonjës të Zyrës së Prokurorit të Specializuar, janë ftuar përsëri për të dhënë…

​Gucati në Hagë: Një punëtor i ZPS-së ka pirë raki në zyrën time

Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati ka thënë se një hetues i  Zyrës së Prokurorit…

Gucati vazhdon dëshminë e tij për ditën e tretë me radhë, përgjigjet në pyetjet e ZPS-së

Në Dhomat e Specializuara në Hagë po vazhdon gjykimi ndaj ish-krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK, me…

Mbrojtja e Gucatit: Akuza të sajuara nga një zyrë prokurorie frikacake

Mbrojtja e Hysni Gucatit në Hagë, avokati Jonathan Elystan Rees ka thënë se do të paraqesin prova që kanë të…