​Kastrati: Nuk do të ndalemi derisa furnizimi me ujë të mos jetë më problem për qytetarët tanë

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati ka takuar kryeshefin ekzekutiv të KRU “Hidroregjionit Jugor”, Zenel Zenelaj. Në këtë takim,…

​Kurti zotohet: 13 marrëveshjet e arritura do të shoqërohen me cilësi në zbatimin e tyre

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është zotuar se progresi në arritjen 13 marrëveshjeve me Shqipërinë do të shoqërohet me cilësi…

​Kurti dhe Plenkoviq zotohen për fuqizim të marrëdhënieve mes dy vendeve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti me ceremoni të lartë shtetërore sot ka pritur homologun e tij kroat, Andrej Plenkoviq. Pas…

Ky është zotimi Daut Haradinaj për Bashkësinë Islame që po pritet mirë nga besimtarët

Një prej zotimeve kryesore të kandidatit të AAK-së për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj, është ai për Bashkësinë Islame të…

Ismaili zotohet për zgjidhjen problemeve në Kolovicë e Vreshtë

Kandidati për kryetar të Komunës së Prishtinës, Uran Ismaili të dielën vizitoi lagjen Kolovica dhe Vreshta të Prishtinës. Para banorëve…

Tahiri fillon ditën me lojtarët e ekipit Fc Vushtrria, zotohet se do të jetë gjithmonë pranë klubit

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, njhëherit edhe kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar komune në zgjedhjet e 17…

Totaj merr përkrahjen e grave: Zotohet për gjithëpërfshirje

Kandidati i PDK-së për Kryetar të Prizrenit Shaqir Totaj merr përkrahje të madhe nga gratë në Prizren, zotohet për gjithëpërfshirje…

Durmishi e Bulliqi zotohen se rruga Podujeve-Prishtinë përfundon në fund të muajit nëntor, banorët kanë ankesa

Në fund të muajit nëntor do të përfundojnë punimet në rrugën Podujevë-Prishtinë. Kështu ka deklaruar zëvendësministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor…

Kurti: Jam i gatshëm ta heq masën e reciprociteti, nëse ka zotim edhe nga pala serbe

Shefi i ekzekutivit, Albin Kurti ka deklaruar se është i gatshëm që të heq masën e reciprocitetit për targa të…

Oda Ekonomike e Kosovës dhe ajo e Izraelit zotohen për rritje të bashkëpunimit

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Berat Rukiqi është takuar me  nënkryetarin e Odës Ekonomike të Izraelit, Roy Roznek…
error: