Kosova dhe Franca thellojnë bashkëpunimin kulturor

Republika e Kosovës dhe ajo e Francës kanë thelluar bashkëpunimin ndërshtetëror, duke nënshkruar deklaratën për shprehje të interesit që synon…

Avdijaj takon ansamblin “Selman Kadria”, zotohet që do ta mbështes kulturën

Kandidati i Vetëvendosjes për kryetar të Komunës së Istogut, Agron Avdijaj ka vizituar këtë të mërkurë Ismet Demajn që udhëheq…

Mehmeti: Gollaku është zemra e Prishtinës, kam vizion të qartë për zhvillimin e kësaj pjese

Kandidati i Aleancës Kosova e Re (AKR) për kryetar të Prishtinës, Gëzim Mehmeti, iu ka premtuar banorëve të fshatrave të…

Nga 1 tetori arsimi i lartë pa pagesë, Kurti e Nagavci thonë se përmbushën zotimin e tyre

Nga 1 tetori i këtij viti akademik 2021/2022, arsimi i lartë publik në Kosovë do të jetë pa pagesë për…

​Hoti takon sindikalistët, zotohet se do të paguhet angazhimi shtesë dhe rrezikshmëria

Paraditen e së mërkurës, kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti ka pritur në takim përfaqësuesit e Sindikatës së Judikaturës,…
error: