Objekti që u përfshi nga zjarri ishte jofunksional

Objekti në rrugën “Luan Haradinaj” në Prishtinë që ishte përfshirë nga zjarri këtë të hënë ishte jofunskional dhe nuk ka…

Numrat e fundit në vitin e lindjes përcaktojnë të ardhmen tuaj

Sipas kalendarit të lashtë kinez, në çdo kohë një nga pesë elementët kryesorë dominon tokën: druri, zjarri, toka, ajri dhe…

Ka përfunduar obduksioni dhe identifikimi i viktimave nga zjarri në Tetovë

Në Institutin e Mjekësisë Ligjore ka përfunduar obduksioni i trupave të sjellë nga Tetova, pas zjarrit që shkrumboi spitalin modular,…

Zjarr në një barnatore në Prishtinë

Është përfshirë nga zjarri barnatorja “Rexall” në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Prishtinë. Nga zjarri që e kishte kapluar barnatoren…

Në Tetovë sot marshohet në nder të viktimave nga zjarri në spitalin modular

Në rrjetet sociale”, Ballistët kanë bërë të ditur se pas namazit të Xhumasë në ora 13:30 nga sheshi Iliria do…

Kosova ofron kapacitetet e FSK-së për tejkalimin e tragjedisë në Tetovë

Pas tragjedisë në Tetovë, Kosova ka ofruar gjitha kapacitetet e Forcës së Sigurisë së Kosovës për t’i mbështetur në menaxhimin…

Zjarri në spitalin modular në Tetovë, muaj më parë ishin konfirmuar gabime gjatë ndërtimit të tij

https://youtu.be/TGtbWn8vBU8 Një shpërthim i zjarrit që ndodhi mbrëmjen e së mërkurës në Spitalin Modular në Tetovë, mori jetën e dhjetëra…

Zjarri përfshinë 10 hektarë tokë në Kamenicë

Një zjarr ka përshirë dje fushat e Shipashnicë e poshtme, Kollolec, Dajkoc dhe Muçivërc të Kamenicës. Njësiti policor ka dalë…

Riaktivizohet zjarri në Malin e Thatë, flakët përhapen në Parkun e Galiçicës

Riaktivizohet zjarri në Malin e Thatë në Pogradec. Edhe pse gjatë gjithë ditës kanë punuar specialistë të ADZM me mjete…

Përfshihet nga zjarri një banesë në Korçë

Një banesë është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në Mborje të Korçës. Nga informacionet paraprake mësohet se janë shkaktuar…