​I vuri zjarrin një lokali, arrestohet një person në Mitrovicë

Policia e Kosovës ka arrestuar një person, pasi i njëjti dyshohet se i ka vënë zjarrin një lokali në Mitrovicë.…

Rrjedhje në fabrikën e gazit në Porto Romano, nxënësit ndërpresin mësimin në Durrës

Rrjedhje gazi janë raportuar në një fabrikë të Porto Romanos në Durrës. Disa banorë janë evakuuar nga zona. Të alarmuar…

​Digjet një veturë në parkingun e Aeroportit të Prishtinës, s’ka të lënduar

Një veturë është përfshirë nga zjarri mëngjesin e të dielës në parkingun e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”. Zëdhënësi…

Ekzekutohen me armë zjarri babë e bir në Klos, plagoset një tjetër

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Klos të Shqipërisë, ku janë ekzekutuar me armë zjarri 17-vjeçari…

Tentim vrasje në Fushë Kosovë

Të martën një burrë ka raportuar se derisa ka qenë në veturën e tij, një person i dyshuar kishte shtënë…

I dërguari i Papës sulmohet me armë zjarri në Ukrainë

Kardinali Konrad Krajewski u sulmua sot teksa dërgonte ndihma humanitare në emër të Papa Françeskut pranë qytetit ukrainas të Zaporizhia,…

Gjilani pajiset me automjet me shkallë hidraulike për shuarjen e zjarrit

Zjarrfikësit e Gjilan janë pajisur me një automjet me shkallë hidraulike në gjatësi prej 30 metra për shuarjen e zjarrit.…

Arrestohet një person për mbajtje të paautorizuar të armës

Të hënën në mbrëmje në Ferizaj, një person i moshës 14 vjeçar është sulmuar nga një person tjetër i moshës…

3 vatra aktive zjarri në Shqipëri

Drejtori i Gatishmërisë dhe Përgjegjës ndaj Emergjencave në AKMC, në Ministrinë e Mbrojtjes, Robert Hysenllari deklaroi sot se 246 forca…

Në dy raste të ndryshme policia në Mitrovicë dhe Vushtrri konfiskojnë dy armë

Përmes një komunkate për media policia në Mitrovicë ka bërë të ditur se ka konfiskuar dy armë. Me këtë rast…