Zjarri përfshiu 7 vetura tek “Albi Mall”, shkak instalimi elektrik

Si pasojë e përfshirjes nga zjarri të një veture në parkingun e qendrës tregtare “Albi Mall” në Prishtinë, kanë pësuar…

BSPK: Draftligji i pagave është i papranueshëm, diskriminon punonjësit e Kosovës

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK) dhe Sindikata e Zjarrfiksëve, janë shprehur të pakënaqur me draftligjin e ri…

Zjarri në Pallati e Rinisë mund të merrte përmasa të mëdha

Në orët e hershme të mëngjesit ka ndodhur një zjarr te Pallati i Rinisë në Prishtinë, ku sipas ekipit të…

Digjen dy vetura, arrestohet një person

Dy vetura janë përfshirë nga zjarri në mesnatë në rrugën “Ndue Përlleshi” në Prishtinë. Njësitet relevante të policisë dhe ekipi…

Shuhet zjarri në pyjet e fshatit Topillë

Mbrëmë pjesëtarët e Njësisë Profesionale për Zjarrfikje dhe Shpëtim nga Shtimja patën një luftë të vërtetë për shuarjen e zjarrit…

Zjarrfikësit në gjendje të rëndë, paralajmërojnë protesta

Në këto ditë kur Kosova po përballet me shpërthime të vatrave të zjarrit në shumë komuna, zjarrfikësit të cilët janë…

​Suhareka lufton zjarret me 12 zjarrfikës

Në pjesën malore të fshatit Bukosh ende nuk ka arritur të shuhet zjarri që ka përfshirë këtë pjesë. Njësitet e…

Në Ditën e tyre zjarrfikësit shprehin mllefin ndaj Qeverisë dhe Komunës

Dita ndërkombëtare e tyre po i gjen zjarrfikësit në Kosovë në gjendje mjaft të vështirë. Statusi i padefinuar, mosdefinimi i…

Pas zënkës me babanë i vë flakën shtëpisë së tij

Një persona pas zënkës me babanë e tij në Obiliq, i ka vënë flakën shtëpisë së tij. Zjarrfikësit e kanë…

Heronjtë që po luftojnë prej një viti me pandeminë

Më 13 mars 2020 u shënuan dy rastet e para me virusin SARS-COV-2. Kosova, ashtu siç kishin vepruar shumë shtete,…