Zjarr i madh në një lagje të Shkodrës, u afrohet banesave

Një tjetër vatër zjarri ka rënë sonte në lagjen Tepe të Shkodrës. Mësohet se zjarri është shumë pranë banesave. Në…

Zjarr në malin e Shëngjinit

Mali i Shëngjinit është përfshirë nga flakët sonte, ndërsa forcat zjarrfikëse kanë shkuar në vendngjarje. Nuk dihet ende nëse zjarri…

Turqi: Zjarri përfshin termocentralin

Një zjarr i madh pyjor ka përfshirë përsëri një termocentral në Turqinë jugperëndimore, tha sonte një zyrtar lokal. “Zjarri hyri…

Vihen në kontroll flakët e drejtuara në Parkun Kombëtar të Llogarasë

Flakët që ishin drejtuar në Parkun Kombëtar të Llogarasë janë vënë nën kontroll. Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka informuar…

Zjarri në Sllatinë, policia ndalon një person

Policia e Kosovës ka ndaluar sot një person pas marrjes së informacioneve se në rrugën e Pejës në Fushë Kosovë,…

Zjarrvënie e qëllimshme në Vlorë e Sarandë, arrestohen tre persona

Tre persona janë arrestuar nga policia nën dyshimin se qëllimisht kanë ndezur zjarre në disa fshatra të Vlorës e Sarandës.…

Zjarr në Vaun e Dejës në malin e Cukalit

Zjarret kanë përfshirë edhe Vaun e Dejës në malin e Cukalit në Shqipëri. Flakët kanë rënë në një zonë të…

Greqi, më shumë zjarre shpërthejnë në ishullin Kos dhe Evia

Dy zjarre të tjerë shpërthyen në Greqi të martën, duke shtrirë aftësinë e shërbimit të zjarrit për t’iu përgjigjur fronteve…

Zjarret në Shqipëri, 3 persona përfundojnë në spital në gjendje të rëndë

Tre persona raportohet se kanë përfunduar në spital për shkak të zjarrit të rënë në fshatin “Asim Zeneli” në zonën…

Ia vë zjarrin hamullores së tij, arrestohet nga policia

Policia e Kosovës ka arrestuar sot në Gojbulë të Vushtrrisë shtetasin kosovar Z.D. (67), për zjarrvënie në hamulloret në arën…
error: