QKUK: Nuk dihen shkaqet e zjarrit, klinikat po funksionojnë normalisht

Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka deklaruar se klinikat po funksionojnë normalisht, pas zjarrit që përfshiu dy lokale brenda oborrit…

Gashi: Parandaluam depërtimin e zjarrit në Fakultetin e Mjekësisë 

Dy lokale afariste brenda oborrit të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), janë kapluar nga zjarri mëngjesin e së premtes.…

Serbia në zi për terroristët e vrarë, Rama: Beogradi po i fryn zjarrit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se zija e shpallur nga Serbia për sulmuesit e grupit kriminal që u…

Kuka: Me zjarr, ujë e xhudon e Kosovës s’ka lojë!

Trajneri i ekipit kosovar të xhudos, Driton Kuka ka reaguar pas medaljeve të fituara të Distria Krasniqit dhe Nora Gjakovës…

Peleshi: Ndërhyrja e trupave tanë ka mundësuar reduktimin e zjarrit në Dadia

Ministri i Mbrojtjes në Shqipëri, Niko Peleshi, ka thënë se ndërhyrja e ekipeve që i kanë dërguar në Greqi, ka…

Çeku për zjarrin në Muzeun e Muzikës: Përgjegjësit duhet të marrin dënimin e merituar

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka reaguar pasi ndërtesa e Muzeut të Muzikës në Gjakovë është përfshirë…

Policia thotë se nuk ka të lënduar nga zjarri në Gjakovë

Zëdhënësi i Policisë në Gjakovë, Sheremet Elezaj, ka thënë për KosovaPress se nuk ka persona të lënduar nga zjarri në…

Peleshi: Situatë serioze zjarri në Parkun e Lurës

Autoritetet vendore në Dibër të Shqipërisë kanë kërkuar ndihmë për të vënë nën kontroll flakët në zonën e Lurës. Ministri…

Rreth 700 të evakuuar pas zjarrit në Elba të Italisë

Rreth 700 persona janë evakuuar për shkak të zjarrit që shpërtheu mbrëmë në ishullin Elba të Italisë, në pyllin midis…

Një i vdekur nga zjarri në Prodromos

Një burrë vdiq të hënën në një zjarr që shpërtheu në Prodromos, Greqi, më herët në mëngjes. Sipas policisë, i…