Zjarr në Turqinë jugperëndimore, evakuohen mbi 270 persona

Më shumë se 270 njerëz janë evakuuar pranë një resorti në Turqinë jugperëndimore për shkak të një zjarri që shpërtheu…

Zjarr në një ndërtesë në Zvicër

Një zjarr i madh ka shpërthyer sot në një ndërtesë industriale në Sprittenbach afër Cyrihut, njoftoi policia. Shtatë persona pësuan…

Brigada e Zjarrfikësve sot ka pasur 30 thirrje për zjarre në rajonin e Prishtinës

Brigada e Zjarrfikësve e Prishtinës ka bërë të ditur se vetëm gjatë ditës së sotme ka pasur 30 thirrje për…

Digjen dhjetëra hektarë pyje, Kastrati bën thirrje për kujdes

Sot, malet në mes të fshatrave Gurbardh dhe Turjakë, janë përfshirë nga zjarri duke u djegur dhjetëra hektarë. Zjarre janë…

​Zjarr i madh në fabrikën e peshkut në Lezhë

Një zjarr i madh ka rënë në fabrikën e peshkut, në qytetin e Lezhës. Sipas policisë, nuk ka dëme në…

Zjarr në shtypshkronjën e Bankës së Francës, 34 të lënduar

Një zjarr i madh ka rënë sot në shtypshkronjën e bankës franceze në Chamalieres në Francën qendrore, si pasojë e…

Zjarr i madh në Nju Jork, të paktën 19 të vdekur

Të paktën 19 persona kanë vdekur, përfshirë nëntë fëmijë, si pasojë e një zjarri masiv sot në qytetin e Nju…

Shpërthen zjarri në ndërtesën 49-katëshe në Manhatan, bllokohet një pjesë e qytetit

Një zjarr ka shpërthyer në një ndërtesë të lartë në afërsi të Time Square në Manhatan, ku nuk ka persona…

E tmerrshme: Dy fëmijë digjen nga zjarri që kaploi shtëpinë në Ujz të Gjakovës

Dy fëmijë të moshës 12 dhe 13-vjeç kanë humbur jetën si pasojë e zjarrit që ka shpërthyer në një shtëpi…

Shpërthen një vatër zjarri në Gjirokastër

Shpërthen një vatër zjarri në fshatin Zhulat, në Njësinë Administrative Cepo, Bashkia Gjirokastër. Vatra e zjarrit ka filluar të bëhet…