Marca: Zidane do ta merr me vete Ronaldon

Mediat botërore spekulojnë se nuk ka gjasa që Mauricio Pochettino të qëndrojë në pankinën e PSG-së franceze sezonin e ardhshëm.…

​United të bindur se Zidane do të jetë trajneri i tyre i ri

Manchester United është duke i shtuar përpjekjet për të marr në radhët e veta ish-trajnerin e Real Madridit, Zinedine Zidane,…

Ramos: Zidane është i vetmi

Francezi Zinedine Zidane nuk është më trajner i Realit. Ai zgjodhi miqësisht kontratën e tij, e cila ishte e vlefshme…

​Zidane tregon nëse ndeshja ndaj Villarealit do të jetë e fundit si trajner i Real Madridit

Zinedine Zidane ishte shumë i lumtur në fund të ndeshjes ndaj Athletic Bilbaos të cilën e fitoi me rezultat minimal…

Zidane mbetet në Real pavarësisht nga fundi i sezonit

Zinedine Zidane do të mbetet në krye të Real Madrid pavarësisht nëse skuadra fiton trofeun. “Kadena SER” raporton se pozicioni…

Zidane ndez zjarrin: Ndoshta Ronaldo mund të rikthehet

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane tha se mund të ketë diçka të vërtetë në thashethemet rreth rikthimit të kthimit…

​Zidane: Nesër nisim rrugën drejt finales, nuk pranoj barazim me Atalantan

Zinedine Zidane e vlerëson si skuadër shumë sulmuese Atalantan dhe trajnerin Gian Piero Gasperini, por thotë se Real Madridi nuk…

​Zidane flet për të ardhmen e tij, jep sinjale jo të mira

Zinedine Zidane ka mohuar sugjerimet se ai është afër largimit nga Real Madridi, megjithëse nuk ofroi asnjë garanci për të…

Mësohet arsyeja që mund ta shpëtojë Zidanen nga shkarkimi

Zinedine Zidane duhet gjithsesi të ngritë titullin e Ligës së Kampionëve, nëse dëshiron t’i shpëtojë shkarkimit nga detyra e trajnerit,…

Trajneri i njohur po e pret shkarkimin e Zidane për të marr drejtimin e Real Madridit

Rezultatet jo të mira në këtë sezon të La Ligas me Real Madridin mund të çojnë deri në shkarkimin e…