Krasniqi: Policia ka kapacitet për t’i larguar barrikadat – po tentohet një zgjidhje e pranueshme nga të gjithë

Elbert Krasniqi, ministër i Administrimit të Pushtetit Lokal tha se gjatë vizitës së sotme në veri të vendit, atje ku…

​Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë sot takohen në Bruksel

Sot (e mërkurë) në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën…

​Propozimi i BE-së për veriun, Borrell: Zgjidhje e mirë për të dalë nga kriza

Bashkimi Evropian ka një propozim për të dalë nga kriza në veri të vendit, si pasojë e dorëheqjes së serbëve…

Tahiri: Zgjedhjet do të ishin zgjidhje

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë se zgjedhjet do të ishin zgjidhje, pas dorëzimit të mandateve…

​Ambasadori Abbott u kërkon deputetëve zgjidhje për Kodin Civil

Ambasadori i Britanisë të Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott ka thënë sot se është e qartë se Kosova duhet të…