Biden: Nuk jam i sigurt nëse do të kandidoja përsërsi nëse Trump nuk do të ishte në garë

Presidenti Joe Biden u tha donatorëve demokratë të martën se nuk ishte i sigurt se do të kërkonte një mandat…

Ragip Xhaka: Përpjekja e Kurtit për të ndërhyrë në zgjedhjet e Zvicrës është e dëmshme

Kryetari i Degës së PDK-së në Zvicër, Ragip Xhaka, i cili njëherësh është e prindi i yjeve shqiptarë të futbollit,…

‘Manipulohen’ zgjedhjet e LDK-së në Vushtrri, Avdiu: Muhaxheri e dëshiron Tahirin kryetar në mënyrë klandestine

Në Vushtrri ka nis sot procesi i zgjedhjeve në degën e LDK-së, por që nga sekretari i kësaj partie Avdi…

Szunyog: Zgjedhjet në veri, sa më shpejt dhe me pjesëmarrje të pakushtëzuar të serbëve të Kosovës

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, ka takuar ministrin e Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi,…

Trump thotë se asnjë nga gjyqet e tij “nuk duhet lejuar të fillojë” përpara zgjedhjeve

Ish-presidenti Donald Trump tha të enjten se asnjë nga gjyqet e tij nuk duhet të fillojë përpara zgjedhjeve presidenciale të…

Zgjedhjet në veri, Kurti: Nuk do të ketë dorëheqje të kryetarëve aktual

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se nuk do të ketë dorëheqje të kryetarëve në katër komunat në veri të…

Artan Dërmaku zgjidhet rektor i Universitetit “Kadri Zeka”

Këshilli Drejtues i Universitetit Publik “Kadri Zeka” në Gjilan, në mbledhjen e mbajtur të enjten, me votim të fshehtë ka…

Kancelari Scholz kërkon të shtensionohet situata në veri dhe të mbahen zgjedhjet

Kancelari gjerman Olaf Scholz ka thënë të mërkurën në mbrëmje se pret që gjendja në veriun e Kosovës të shtensionohet,…

Kurti e njoftoi Blinkenin për situatën në veri dhe takimin e Brukselit

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka biseduar me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, të cilin e ka njoftuar për…

​Kurti: S’iu kërkoj dorëheqjet kryetarëve në veri, zgjidhje tjetër për zgjedhjet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se nuk do t’iu kërkojë dorëheqjen kryetarëve të katër komunave në veri të…