Sot raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale në Turqi

Sot, në Turqi do të mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale. Votuesit do të zgjedhin midis presidentit Recep Tayyip…

Turqi, fillon votimi për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare

Miliona votues filluan të drejtohen drejt qendrave të votimit në Turqi, për të hedhur votën e tyre në zgjedhjet presidenciale…

Biden rikandidon edhe për një mandat

Presidenti amerikan, Joe Biden informoi sot se do të kandidojë për t’u rizgjedhur president nga radhët e demokratëve, në zgjedhjet…

Mali i Zi voton sot për zgjedhjen e presidentit

Sot, 2 prill, janë hapur vendvotimet për rundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Mal të Zi. Afro 550 mijë…