​Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve në Podujevë e Mitrovicë të Veriut mund të shpallën të enjten

Rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e të dielës të mbajtura në Podujevë e Mitrovicë të Veriut mund të shpallen të enjten.…

DnV: Zgjedhje të qeta por pa respektim të masave anti-covid

Demokracia në Veprim, që po monitorin procesin zgjedhor në komunë ne Podujevës dhe atë në veri të Mitrovicës, vlerëson se…

Fetahu hap fushatën në Podujevë: Bashkë t’i themi zhgënjimit mjaft

Partia Demokratike e Kosovës ka bërë hapjen e fushatës zgjedhore në Podujevë, ku është bërë thirrje për mbështetje të kandidatit…

​Personat me COVID-19 dhe në vetëizolim do të identifikohen nga KQZ deri më 26 nëntor

​Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar masat mbrojtëse për votuesit dhe stafin zgjedhor në zgjedhjet e jashtëzakonshme në Podujevë dhe…

Pavarësisht rritjes së rasteve me COVID, Daka thotë se zgjedhjet nuk do të shtyhen

Pavarësisht se ditëve të fundit në vend ka rritje të rasteve të reja me COVID-19, zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar…

Pesë ditë fushatë në Podujevë

Pavarësisht se fushata zgjedhore për kryetarin e Podujevës ka përfunduar në muajin mars, KQZ-ja vendosi sot që të ketë një…

Thaçi-Kushtetueses për zgjedhjet në Podujevë: Respektova Kushtetutën dhe mbrojta shëndetin e popullatës

Prej disa ditësh të dhënat që po publikon Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) flasin për numrin e…

Lirohen masat por nuk lejohen zgjedhjet në Podujevë dhe veri të Mitrovicës

Ndonëse janë liruar pothuajse të gjitha masat për parandalimin e përhapjes së virusit COVID-19, presidenti i vendit Hashim Thaçi ka…

Ramadani: Asnjë indikator deri sot nuk na ka paralajmëruar se në Podujevë ka rrezik për shfaqjen e sëmundjes

Pavarësisht se janë tri raste të konfirmuara me koronavirus, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës nuk do të rekomandojë…

Sot vendoret nëse do të mbahen apo jo zgjedhjet në Podujevë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot pritet të marrë vendim nëse do të mbahen ose jo zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar…