​Tërmkolli citon Fishtën pas përfundimit të kuvendit të LDK-së

Melihate Tërmkolli në një prononcim të shkurtër pas përfundimit të kuvendit zgjedhor të LDK-së, dha një mesazh “të koduar” duke…

Haziri uron Abdixhikun: Do të mbështes çdo orë e çdo ditë

Kandidati për kryetar të LDK-së, Lutfi Haziri, ka uruar kryetarin e zgjedhur të partisë, Lumir Abdixhiku, duke i premtuar atij…

Zgjedhjet në LDK, përfundon votimi dhe fillon numërimi i votave

Ka përfunduar procesi i votimit për kandidatët për kryetarë të LDK-së. Tashmë, grupi punues ka filluar me numërimin e votave…

Haziri: Do ta mbështes këdo që ka edhe një votë më shumë se unë

Kandidati për kryetar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri e ka quajtur ditë të bardhë procesin e sotëm zgjedhor…

Votojnë kandidatët për kryetarë të LDK-së

Tashmë ka nisur procesi i votimit për zgjedhjen e kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës. 328 delegatë në Kuvendin e…

​Mustafa: Në LDK duhet të thyhet heshtja

Kandidati për kryetar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa është shprehur optimist se do të jetë në krye të…

Selmanaj: LDK, shkollë për demokraci për partitë e tjera

Driton Selmanaj gjatë pauzës së kuvendit të LDK-së deklaroi se partia e tij është shkollë për demokraci për të gjitha…

Mustafa dorëhiqet dhe lëshon kuvendin: Kryetari i ri do të drejtojë i pandikuar

Isa Mustafa ka dhënë dorëheqje nga pozita e kryetarit të LDK-së edhe zyrtarisht para kuvendit të kësaj partie duke liruar…

​Abrashi: Të gjitha kandidaturat do të kalojnë, s’kemi preferencë si degë e Prishtinës

Sekretari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arban Abrashi, deklaroi se kuvendi i sotëm nuk do të prodhojë asnjë përçarje përkundrazi…

​Haziri: Cilido që zgjidhet kryetar do të ketë detyrë të rëndë

Kandidati për kryetar të LDK-së, Lutfi Haziri, deklaroi se kushdo që do të marrë detyrën e të parit të partisë…
error: