Zgjedhjet lokale i kushtuan buxhetit të shtetit mbi 6 milionë euro

Zgjedhjet lokale që u mbajtën në Kosovë, pra me 17 tetor dhe me 14 nëntor i kushtuan buxhetit të shtetit…

Sot mbahen zgjedhjet e pjesshme për kryetar të 6 bashkive në Shqipëri

Pas dekretimit të presidentit Ilir Meta, sot zhvillohen zgjedhjet e pjesshme për kryetar të gjashtë bashkive në Shqipëri – Dibër,…

Gjini tregon nëse synon udhëheqjen e AAK-së

Prej më shumë se një muaji, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka hyrë në proces zgjedhor të brendshëm, që do…

​KQZ pranon 381 pako të supozuara me fletëvotime për Dragashin

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deri sot në ora 14:00 ka pranuar 381 pako të supozuara me fletëvotime nga jashtë Kosovës…

​Bëhet pranim-dorëzimi i detyrës së kryetarit të Komunës së Shtimes

Sot, zyrtarisht është bërë pranim-dorëzimi i detyrës së Kryetarit të Komunës së Shtimes, nga kryetari Naim Ismajli te kryetari Qemajl…

Këto janë rezultatet përfundimtare në 20 komuna

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka shpallur të shtunën rezultatet përfundimtare për 20 komuna. Këto rezultate i takojnë raundit të…

​KQZ pritet t’i shpallë të shtunën rezultatet përfundimtare të raundit të dytë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që nesër të shpallë rezultatet përfundimtare të raundit të dytë të zgjedhjeve lokale të cilat…

​Memli Krasniqi pret në takim ambasadorin e Shqipërisë, diskutojnë për rezultatet e zgjedhjeve

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka pritur në selinë e Partisë Demokratike të Kosovës Ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në…

​Mustafa: U krijua sinergji për mos t’ia lënë Prishtinën VV-së, ja pse LDK humbi Gjilanin dhe Podujevën

Prishtina ishte ndër komunat që përmbysi rezultatin në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale 2021. Kandidati i LDK-së, Përparim Rama…

Kurti arsyeton humbjen në zgjedhje lokale: Ka pasur defekte strukturore dhe organizative në LVV

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sërish ka arsyetuar humbjen e qyteteve kryesore në zgjedhjet lokale 2021. Në një konferencë…