KOMUNA IME | Faton Jakupi, kandidat i AAK për kryetar të Kamenicës

Kandidati i AAK-së për kryetar të Komunës së Kamenicës, Faton Jakupi, shpalosi vizionin dhe programin me të cilin kandidon në…

Opozita parlamentare kundër shtyrjes së zgjedhjeve, LVV do vendim konsensual

Partitë opozitare në vend kanë deklaruar që zgjedhjet lokale duhet të mbahen në afatin e përcaktuar që është më 17…

AAK: Të respektohet jeta njerëzore, të ruhet demokracia

Kryesia e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës është takuar sot për të diskutuar rreth zgjedhjeve lokale të 17 tetorit. Në…

Zgjedhjet e 17 tetorit, nesër tërhiqet shorti për renditjen e partive politike

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve organizon nesër nga ora 10:00 tërheqjen e shortit për renditjen e subjekteve politike në fletëvotimin e…

​Xhelal Krasniqi, kandidat i Aleancës për Obiliq

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka prezantuar kandidatin e kësaj partie për kreun e Obiliqit. Haradinaj ka shkruar në Facebook…

​Certifikohen 48 subjektet e para politike, KQZ kërkon alternativë për “1 Tetorin”

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve filloi procesin e certifikimit të subjekteve politike dhe kandidatëve të tyre për pjesëmarrje në zgjedhjet lokale…

​PDK zyrtarizon Fadil Nurën si kandidat për kryetar të Skenderajt

Partia Demokratike e Kosovës ka pranuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve kërkesën për zëvendësimin e disa kandidatëve për Kuvende Komunale…

​Kandidatët nën llupën e KGJK-së, KQZ kupton nesër për pastërtinë e aplikantëve për zgjedhje

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i është drejtuar Këshillit Gjyqësor të Kosovës dhe institucioneve të tjera lidhur me verifikimin e mbi…

​Peja dhe Prizreni me më së shumti kandidatë për kryetarë

Në komunën e Prizrenit dhe të Pejës pritet konkurrencë më e madhe për të fituar ulësen e kryetarit të komunës,…

​Lista e LVV për Kuvendin Komunal të Gjakovës, prirë nga kandidatura e Kusari-Lilës

Lëvizja Vetëvendosje do të garojë me Mimoza Kusari – Lilën si kandidate për kryetare të Gjakovës si dhe me 38…