​Krasniqi: Kosova në vendnumëro me këtë qeveri të paaftë

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, listoi, sipas tij, zhgënjimet që solli qeverisja e Albin Kurti në njëvjetorin e zgjedhjeve nacionale…

​Një vit nga “14 shkurti”, Haziri: Kurti i pavendosur, prisja udhëheqje ndryshe nga Osmani

Nesër bëhen një vit nga zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Kosovës të 14 shkurtit 2021 ku Lëvizja Vetëvendosje, së cilës iu…

Interesim i madh në Prizren për të votuar

Kanë mbetur edhe disa minuta që nga mbyllja e të gjitha vendvotimeve në Komunën e Prizrenit, Komunë kjo që deri…

DnV me raport përfundimtar: Zgjedhjet e 14 shkurtit në përputhje me standardet demokratike

Misioni vendor për vëzhgimin e zgjedhjeve “Demokracia në Veprim”, vlerëson se zgjedhjet e mbajtura më 14 shkurt janë zhvilluar në…

Zgjedhjet rriten numrin e të infektuarve me Covid-19, për lokalet duhet mobilizim i madh

Zgjedhjet e 14 shkurtit në vend ndikuan që të ketë rritje të rasteve të të infektuarve me Covid-19, dhe shkelësit…

Orlando: Institucionet të formohen shpejtë, s’ka kohë për të humbur

Ambasadori i Italisë në vendin tonë, Nicola Orlando, tha se pret konsitutimin e shpejtë të Kuvendit të Kosovës dhe betimin…

​Haradinaj: Aleanca do të vazhdojë të tregojë konsistencë në temat e interesit nacional

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, reagoi pas certifikimit të rezultateve duke vlerësuar edhe një herë procesin…

​Certifikohet rezultati, mbi 50% e votave shkojnë për Lëvizjen Vetëvendosje

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar sot rezultatin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 14 shkurt të këtij…

​Mori 50.28% të votave, LVV reagon pas certifikimit të rezultatit

Lëvizja Vetëvendosje në zgjedhjet e 14 shkurtit mori 438,355 vota ose 50.28% duke u bërë subjekti i parë që fiton…

​Haradinaj-Stublla mbetet jashtë Kuvendit

Ish-ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, e cila është në qendër të kritikave për manipulim me vota nuk ka…