​Hoti: Kurti e shndërroi Kosovën në Kore të Veriut, Osmani mori dje atë që e meriton

Kandidati për kryeministër nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Avdullah Hoti, tha të premten, gjatë takimi me strukturat e partisë në…

Lista Serbe dorëzon emrat e 20 kandidatëve për deputetë: Mbrapa nesh është Vuçiq

Përfaqësuesit e Listës Serbe, të udhëhequr nga kryetari i tyre Goran Rakiq, dorëzuan sot në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve listën…

D4D kërkon përfaqësim të barabartë të grave dhe burrave në listat zgjedhore

Instituti Demokraci për zhvillim (D4D), në një letër të hapur drejtuar subjekteve politike, i ka ftuar ato që gjatë përpilimit…

Në ditën e zgjedhjeve do të jenë të hapura 888 qendra të votimit

Në zgjedhjet e parakohshme të 14 shkurtit do të jenë të hapura 888 qendra ku qytetarët do të votojnë në…

S’ka koalicion, AKR pjesë e listës së LDK-së

Jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit, ka lënë të nënkuptohet se mes LDK-së dhe AKR-së nuk do të ketë koalicion,…

​Haradinaj: Aleanca dhe vizioni i saj për shtetin po përqafohen nga të gjitha gjeneratat

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një statusi në Facebook ka ndarë momente nga takimi në…

Limaj: Një koalicion i sinqertë e me zemër PDK-NISMA i fiton zgjedhjet në Kosovë

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se nëse do të ketë një koalicion NISMA-PDK, si koalicion i vendosur…

Haradinaj tregon arsyen pse nuk kanë kandidat për kryeministër

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, është shprehur se me vendimin për të mos kandiduar askënd për pozitën e kryeministrit janë…

Edhe një aderim, doktori i njohur bashkohet me PDK-në

Kandidati për kryeministër nga PDK, Enver Hoxhaj, ka prezantuar se PDK-së sot i është bashkangjitur edhe doktori Skënder Ukaj. Hoxhaj,…

Hoti: Qytetarët të mos ndikohen nga sondazhet e porositura dhe të paguara

Kryeministri Avdullah Hoti, gjatë një bashkëbisedimi me strukturat e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në Fushë Kosovë, i ka porositur…
error: