Sali Berisha shpall kandidaturën për kryetar të PD-së

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha deklaroi sot se do të kandidojë për postin e kryetarit të PD-së në Kuvendin e…

Misioni i OSBE-së mbështet integritetin e proceseve zgjedhore në Kosovë

Në Strugë të Maqedonisë Veriore, më 21 prill, u përmbyll seminari katër ditor me Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) mbi…

Zgjedhjet presidenciale në Francë, raundi i dytë do të jetë tepër i ngushtë

Televizioni francez TF1 ka dalë me parashikimet se kush do të jetë fitues i zgjedhjeve presidenciale në Francë pas dy…

Qytetarët mbështesin vendimin për mos lejimin e zgjedhjeve serbe në Kosovë

Qytetarët e quajnë të drejtë vendimin e Qeverisë së Kosovës për mos lejimin e mbajtjes së zgjedhjeve serbe në vendin…

KKZ: Në Berane kanë votuar 60.6%, në Ulqin 50.1%

Qytetarët e Ulqinit dhe Beranës sot po zgjedhin përfaqësuesit e tyre në asambletë lokale. Në këto dy komuna të drejtë…

Zgjedhjet e pjesshme në Shqipëri, materialet zgjedhore shpërndahen në qendrat e votimit

Ka përfunduar shpërndarja e materialeve zgjedhore në 942 qendrat e votimit të bashkive Shkodër, Dibër, Durrës, Lushnjë, Rrogozhinë, ndërsa në…

​Kurti: Viti 2022 do të jetë vit i zgjedhjeve brenda Lëvizjes

Kryeministri, dhe njëherit kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti mori pjesë në mbledhjen e kryesisë së partisë me koordinatorët e…

​Mbahet kuvendi zgjedhor në nëndegën e PDK-së në Luzern

Pas disa javësh aktivitete të deputetit Elmi Reçica në diasporë, Partia Demokratike e Kosovës ka nisur mbajtjen e kuvendeve zgjedhore…

​Nëse do të mbaheshin zgjedhjet sot, Vetëvendosje do të fitonte me 34.7%

Një vit pas zgjedhjeve parlamentare, emisioni “Rubikon” në Klan Kosova solli të dhënat e hulumtimit të opinionit publik të realizuar…

​KQZ-ja organizon sot tryezë për transparencën e zgjedhjeve

Sot, duke filluar nga ora 10:00, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shënon Ditën Globale të Zgjedhjeve. Për këtë qëllim, KQZ-ja ka…