​Abbott për zgjedhjen e Osmanit presidente: Ky është një sukses për demokracinë

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott ka uruar Vjosa Osmanin për zgjedhjen e saj si president. Ambasadori…

Tahiri i PDK-së: Kjo nuk është fitore e demokracisë, është grabitje e shtetit nga pushteti autoritar i Albin Kurtit

Pas zgjedhjes së Vjosa Osmanit presidente ka ardhur reagimin i parë nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK). Shefi i Grupit…

Abdixhiku: LDK do të rri në seancë për zgjedhjen e presidentit

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) ka vendosur që të marr pjesë në seancën e Kuvendit të Kosovës kur…

​Kurti premton se do ta kryejë edhe zgjedhjen e presidentit

Do të zgjidhet edhe presidenti i vendit që është hapi i tretë shumë i rëndësishëm i konstituimit të institucioneve të…

Nagavci: Ditë e bardhë

Pak orë para se të filloj seanca konstituive e legjislaturës së tetë ka shkruar deputetja e zgjedhur e kësaj legjislature…

Çaj apo kafe? Zgjedhja që bëni tregon fakte intriguese për ju

Çaji dhe kafja janë dy ndër pijet më të konsumuar në botë. Zgjedhim midis tyre sipas preferencave por ka diçka…