Katër super-ushqimet për trurin tuaj

Ajo që hani ndikon në të menduarit tuaj dhe zgjedhja e ushqimit ndikon në  disponimin tonë. “Asnjë ushqim nuk mund…

​Komisioni miraton vendimin për zgjedhjen e Bordit të KPMM-së

Komisioni parlamentar për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti për Ekonomi me 6 vota për ka mbështetur vendimin e Qeverisë për…

Kuvendi voton për zgjedhjen e tre anëtarëve të KPM-së

Kuvendi i Kosovës është në proces të votimit për zgjedhjen e tre anëtarëve të Komisionit të Pavarur të Medieve (KPM).…

​S’kalon propozimi i opozitës që të shtyhet zgjedhja e komisonerit për Agjencinë e Informimit dhe Privatësisë

Ka filluar seanca e Kuvendit të Kosovës. Në këtë seancë, grupi parlamentar i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) ka kërkuar…

Këtë muaj PDK zgjedh kryetarin dhe lidershipin e ri

Partia Demokratike e Kosovës gjatë këtij muaji pritet të mbajë konventen zgjedhore për zgjedhjen e kryetarit dhe lidershipit të ri.…

Rama: Ilir Meta duhet të shkarkohet, të riun e zgjedhim me opozitën

Paraditen e së hënës, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka takuar deputetët e Partisë Socialiste (PS). Në këtë takim i…

Voton Kurti në Shqipëri: Të respektohet atdheu duke votuar dhe bërë zgjedhjen më të mirë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka votuar për zgjedhjet parlamentare në Shqipëri. Pasi shfrytëzoi  të drejtën e tij  për të…