Dështon zgjedhja e dy kandidatëve për gjyqtarë të Kushtetueses

Ka dështuar zgjedhja e dy kandidatëve për gjyqtarë në Gjykatën Kushtetuese, pasi asnjëri prej kandidatëve nuk mori votat e nevojshme,…

Një vit nga zgjedhja e Osmanit si presidente e Kosovës

Kuvendi i Kosovës, në një seancë të jashtëzakonshme, më 4 prill 2021, me 71 vota pro, zgjodhi presidente të vendit…

​Haxhiu: Zgjedhja e Kryeprokurorit të Shtetit duhet të jetë transparente dhe meritore

Në konferencën vjetore të prokurorëve, ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka thënë se procesi i zgjedhjes së kryeprokurorit të shtetit…

Kurteshi: PDK-së në Gjilan do t’i takojë nënkryetari dhe katër drejtori

Lëvizja Vetëvendosje(LVV) dhe Partia Demokratike e Kosovës (PDK) kanë arritur koalicion qeverisës në Gjilan. Kësaj të fundit do i takojë…

​Kuvendi Komunal i Gjilanit thirr mbledhje urgjente, rend dite zgjedhja e kryesuesit

Kuvendi Komunal i Gjilanit ka thirru mbledhje urgjente. Siç kanë njoftuar nga zyra për medie e Komunës së Gjilanit, mbledhja…

​Rama: Ende nuk kemi ndarë drejtoritë me PDK-në, duam njerëz profesionistë

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka pranuar se Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Partia Demokratike e Kosovës…

Seanca për zgjedhjen e kryesuesit të Kuvendit Komunal të Prishtinës

LDK propozon Fehmi Kupinën për kryesues të Kuvendit të Prishtinës

Shtyhet seanca e Kuvendit Komunal të Gjilanit për zgjedhjen e kryesuesit

Është shtyrë seanca e Kuvendit Komunal të Gjilanit ku pritej që të zgjedhje kryesuesi. Sot Komuna e Gjilanit ka njoftuar…

Sot mbahet seanca e Kuvendit Komunal të Gjilanit për të zgjedhur kryesuesin

Asamblistët e Kuvendit Komunal të Gjilanit do të mblidhen sot për të votuar kryesuesin. Mbledhja pritet të fillojë në ora…

Mbahet sot seanca e Kuvendit Komunal të Prishtinës për të zgjedhur kryesuesin

Sot, me 5 janar asamblistët e Kuvendit Komunal të Prishtinës do të mblidhen për ta zgjedhur kryesuesin. Mbledhja ku pritet…