​Zelensky: Askush nuk mund të parashikojë kohëzgjatjen e luftës

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, tha se përderisa ushtria e tij po bën gjithçka për të larguar forcat ruse nga territori…

​Zelensky flet në Kuvendin e Shqipërisë: Mbi 600 fëmijë viktima

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, iu drejtua sot Kuvendit të Shqipërisë drejtpërdrejtë nga Kievi, nëpërmjet platformës Zoom. Zelensky solli në…

​Zelensky sot me video-mesazh nga Kievi për shqiptarët

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet sot në seancë të posaçme plenare, ku pritet që presidenti i Ukrainës Volodimir Zelensky…

​Shpërthime në Kiev pas takimit të Zelenskyt me shefin e OKB-së

Rusia goditi kryeqytetin ukrainas të Kievit menjëherë pas një takimi midis presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky dhe sekretarit të përgjithshëm të…

​Zelensky: Kemi nevojë për 7 miliardë dollarë në muaj për t’u rimëkëmbur

Duke iu drejtuar një forumi të Bankës Botërore dhe FMN-së nga distanca, presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka akuzuar Rusinë se…

Zhelenski duhet ta kuptojë se kjo nuk është një film, por realitet

Sot Ukraina ka adoptuat një strategji të formuluar dhe ngritur nga Izraeli pas luftës së tyre me Hesbullah në 2006…