Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Zelanda e Re: Në gatishmëri, zbulohet një rast i koronavirusit

Një roje sigurie në një hotel karantinë në Zelandën e Re doli pozitiv për virusin korona, por në këtë kohë…

Tërmet me magnitudë 8.1 në Zelandën e Re, qindra njerëz largohen pas alarmit për cunami

Një tërmet me magnitudë 8.1 ballë u regjistrua në brigjet e Zelandës së Re, 960 kilometra nga Tonga dhe në…

Zelanda e Re goditet edhe nga një tërmet i fuqishëm, i treti brenda ditës

Zelanda e Re u godit nga një tërmet tjetër i fuqishëm 8 ballë sipas  shkallës Rihter dhe një paralajmërim për…

Zelanda e Re goditet nga një tërmet tjetër edhe më i fuqishëm

Një tjetër tërmet shkatërrues goditi Zelandën e Re, me një madhësi prej 7.4 ballë sipas shkallës Rihter. Kësaj radhe, epiqendra…

Zgjedhjet në Zelandë, Ardern arrin fitore bindëse

Kryeministrja Jacinda Ardern ka fituar zgjedhjet në Zelandën e Re, e ndihmuar nga suksesi në betejën kundër Covid 19 për…

Dënohet me burg të përjetshëm personi që vrau 51 persona në dy xhami në Zelandën e Re

29 vjeçari Brenton Tarrant që vrau 51 persona në dy xhami në Zelandën e Re, është dënuar me burg të…

Zelanda e Re: Virusi erdhi nga jashtë kufijve

Zelanda e Re raportoi sot 13 raste të reja me koronavirus në krahasim me nëntë që ishin një ditë më…

Zelanda e Re raporton raste të reja me COVID-19 pas më shumë se 100 ditëve

Kryeministrja e Zelandës, Jacinda Ardern, ka konfirmuar katër raste lokale me koronavirusin e ri, të cilat janë rastet e para…

Dalin hartat e reja: Poshtë Zelandës së Re fshihet kontinenti i zhdukur

Poshtë Zelandës së Re, shtrihet një kontinent i zhdukur në dyshemenë e detit. Dikur pjesë e së njëjtës masë toke…

Zelandë e Re, një zyrtar policor vritet në detyrë gjatë kontrollit rutinor

Një zyrtar policor është qëlluar për vdekje gjatë një ndalimi rutinor në trafik në Auklland të Zelandës së Re. Një…
error: