PDK i kërkon ZRrE-së që ta zbatojë vendimin e Gjykatës për tarifat e reja

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) i ka bërë thirrje Zyrës së Rregullatorit të Energjisë (ZRrE) për zbatimin e vendimit të…

Protestojnë sindikalistët, kërkojnë rriten e pagave dhe zbatimin e sigurimeve shëndetësore

Ka nisur marshi protestues i Bashkimit të Sindikatave të Pavarura te Kosovës (BSPK) të cilët kërkojnë  rritjen e pagave, zbatimin…

​Hajdari: Miratimi i Projektligjit për tregti me jashtë do të ndihmojë zbatimin e reciprocitetit ndaj Serbisë

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), Rozeta Hajdari, ka thënë se miratimi i Projektligjit për tregti me jashtë do…

​Kryetarët e komunave kërkojnë zgjidhje urgjente për zbatimin e kontratës kolektive

Kryetarët e Komunave të Kosovës po kërkojnë që të zgjidhet urgjent zbatimi i kontratës kolektive që sipas tyre po zbatohet…

​Nënshkruhet marrëveshja për zbatimin e Abetares së përbashkët mes Kosovës dhe Shqipërisë

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit dhe Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë së Shqipërisë, kanë nënshkruar sot marrëveshje…

Haxhiu: Ne do t’i ndjekim pikë për pikë rekomandimet e Venecias

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, është shprehur e lumtur që Komisioni i Venecias ka dhënë rekomandim pozitiv për uljen e…

Kurti zotohet për zbatimin e 13 marrëveshjeve mes Kosovës dhe Shqipërisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas mbledhjes së përbashkët mes dy qeverive,  ka thënë se 13 marrëveshjet e arritura do…

KQZ mblidhet për të diskutuar zbatimin e vendimit të Supremes për Dragashin

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) do të mblidhet sot, kjo pas vendimit të Gjykatës Supreme që të përsëritet votimi i…

​Ambasada amerikane: Është koha të zbatohen të gjitha vendimet e Gjykatës Kushtetuese

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Kosovë ka kërkuar zbatimin e të gjitha vendimet të Gjykatës Kushtetuese…

Bislimi në takimin me shoqërinë civile: Jemi të interesuar të bashkëpunojmë sidomos në zbatimin e ERA2

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi këtë të premte është takuar me organizatat e shoqërisë…