Shërbimi Korrektues i Kosovës pranon donacionin nga ambasada e SHBA-së

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka pranuar donacionin nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, përkatësisht nga Byroja për çështje…

​Situata në veri, Tahiri: Zbatimi i rendit dhe ligjit është i pa alternativë, të mos ketë më kthim prapa

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) lidhur me zhvillimet në veri të Mitrovicës, ka kritikuar Qeverinë e Kosovës për qasje…

Zelensky shkarkon shefin e Inteligjencës së Ukrainës dhe prokuroren e Përgjithshme

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky paraqiti një rezolutë në parlamentin e vendit për të shkarkuar kreun e Agjencisë së Inteligjencës së…