Tetë zakone të jetesës që janë vendimtare për shëndetin e sistemit tretës

Shëndeti i zorrëve është shtylla kurrizore e shëndetit të të gjithë organizmit, por shpesh e injorojmë atë derisa të shfaqen…

7 zakone të zviceranëve që ndoshta nuk i keni ditur

Sapo dikush përmend Zvicrën, në kokën tonë krijohet një imazh i majave alpine, djathë, orë, brigje… Megjithatë, sado e vërtetë…

Zakone të këqija që ju bëjnë të plakeni më shpejt

Një nga mënyrat më të mira për t’u dukur më i ri është të vazhdoni të buzëqeshni. Ne nuk po…

Nëse dëshironi një bark të sheshtë, shmangni 5 zakonet më të këqija të mëngjesit

Çfarëdo që mendoni për mëngjesin, ekspertët konfirmojnë herë pas here se ai është ende vakti më i rëndësishëm i ditës.…

Pesë zakone që ju bëjnë të plakeni më shpejt

Plakja është një faktor i pashmangshëm në jetë, dhe ndërsa nuk ka mënyra të sigurta për të parandaluar plakjen, ka…

Njerëzit e lumtur praktikojnë këto tri zakone

Sot flitet shumë për manifestimin e mendimit dhe nëse doni të bëheni ekspert në të, ndryshimet pozitive do të mbjellin…

6 zakonet e njerëzve të pakënaqur

Ndonjëherë është mirë të jesh i trishtuar dhe i pakënaqur, por nuk është në rregull kur kjo gjendje bëhet zakon.…

Çfarë tregojnë zakonet e gjumit për marrëdhënien tuaj?

Hulumtimet e fundit psikologjike të kryera në Festivalin Ndërkombëtar të Shkencës në Edinburg të Skocisë zbuluan një fakt interesant: çdo…

Pesë zakone që dëmtojnë kujtesën e njeriut

Dëmtimi i kujtesës është një nga pasojat kryesore të demencës digjitale – një sëmundje e re e kohës sonë. Me…

Një zakon që i bën fëmijët më agresivë

Analiza tregoi se fëmijët që kalojnë më shumë kohë para ekranit kanë më shumë gjasa të shfaqin sjellje të brendshme,…