Kurti përplaset me deputetët opozitarë në Kuvend

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është përplasur me deputetët opozitarë gjatë debatit parlamentar për grevat. Deputetët e tri partive opozitare,…

​Konjufca për dialogun: Nëse krijohet “Zajednica” nuk kemi më çka të mbrojmë

Për dialogun me Serbinë dhe themelimin e Asociacionit të Komunave me Shumica Serbe, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës,…

Zajednica është plani me monstruoz i shkatrrimit të Kosovës, Kryeministri Kurti ka të drejtë!

Zajednica është plani me monstruoz i shkatrrimit të Kosoves, përbrenda, dhe i interferimit të Serbisë, drejtperdrejtë. Marrëveshja nuk qetëson situatën,…

​Tahiri: Qeveria Kurti filloi zbatimin e “Zajedincës” me kompetenca ekzekutive

Shefi i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Abelard Tahiri, ka kritikuar Qeverinë e Kosovës se ka filluar…

Konjufca i përgjigjet pyetjes së Lekajt se a do të kalojë “Zajednica”

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj ka thënë se çështja e “Zajednicës” ka qenë refren i Lëvizjes…

Deputeti i VV-së thotë se Hoti duhet të sqarojë si do ta themelojë “Zajednicën”

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të raportojë në Komisionin për Legjislacion për zotimin e tij për themelimin e Asociacionit…

Haxhiu i reagon Mustafës: “Zajednica” është edhe synim edhe kërkesë e Serbisë

Lëvizja Vetëvendosje dhe lideri i LDK-së Isa Mustafa kanë vazhduar këtë të shtunë polemikat rreth Asociacionit mtë Komunave Serbe. Fillimisht…