Ademi: Stadiumi “Zahir Pajaziti” do ta marrë licencën për ndeshje ndërkombëtare

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është shprehur i bindur se stadiumi “Zahir Pajaziti’ në Podujevë shumë…

Nuk ka fitues në “Zahir Pajaziti”, Malisheva e mposht Feronikelin

Kanë përfunduar të tri ndeshjet e programit të sotëm të Superligës së Kosovës, ku kemi disa rezultate tejet interesante. Pas…

Superliga e Kosovës, Ballkani synon të festojë titullin në stadiumin “Zahir Pajaziti”

Superliga e Kosovës vazhdon sot me disa ndeshje tejet interesante të vlefshme këto për xhiron e 32 të këtij sezoni.…

Hapet panairi me produkte të grave në agrobiznes

Rreth 12 agrobiznese që janë në pronësi të grave po ekospozojnë produktet e tyre në sheshin Zahir Pajaziti në kryeqytet.…

​Nga sot vaksinimi kundër COVID-19 edhe në sheshin “Zahir Pajaziti”

Komiteti për imunizim kundër COVID-19 i Ministrisë së Shëndetësisë informon qytetarët se sot në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë do…

Organizohet aksion për dhurimin e gjakut në kullën e heroit Zahir Pajaziti

Me rastin e 25-vjetorit të rënies heroike të Zahir Pajazitit, Hakif Zejnullahut dhe Edmond Hoxhës, organizata Sundimi i Demokracisë në…

​Vëllai i Zahir Pajazitit kujton ditën kur morën lajmin për vdekjen e heroit

Bajram Pajaziti nuk do të harrojë asnjëherë ditën kur mori lajmin për vrasjen e vëllait të tij, heroit Zahir Pajaziti.…

​LDK e Podujevës nderon heronjtë Pajaziti, Zejnullahu dhe Hoxha

Kryetari i degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Podujevë, Ekrem Hyseni kujtoi veprimtarinë e tre heronjve Zahir Pajaziti, Hakif…

​Zbulohet pllaka me emrin e heroit Zahir Pajaziti në shkollën që mban emrin e tij

Në 25-vjetorin e rënies së tre heronjve të kombit, Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha, është bërë zbulimi i…

Krasniqi: Zahiri, Hakifi dhe Edmondi ranë për t’u lartësuar në përjetësi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka bërë homazhe tek shtatorja e heroit Zahir Pajaziti në Prishtinë, duke…