Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Ambasadorja Kim: Biden e bëri të qartë – korrupsioni kërcënim për botën

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim, ka komentuar sot urdhrin e ri të presidentit Joe Biden ku përfshihet Shqipëria…

Forcat amerikane dhe shqiptare “tregojnë forcën” në Tiranë

Këtë të diele në Tiranë ka zbarkuar “Defender Europe 21”. Kjo me qëllimin që Forcat e Armatosura të jenë më…

Yuri Kim: Amerika ka një aleat të vërtetë dhe të guximshme si Shqipëria

Pas disa qyteteve sot “Defender Europe 21” ka zbarkuar në Tiranë. Në sheshin “Nënë Tereza” ku edhe “zbarkoi” “Defender Europe…

​Berisha “non grata”, Yuri Kim: Shqipëria po ndryshon, askush nuk mund të jetë mbi ligjin

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, foli për herë të parë për mediat pas vendimit të Departamentit të Shtetit për…

Nis stërvitja e madhe ushtarake e NATO-s në Durrës, Kim përgëzon Shqipërinë për marrjen e përgjegjësive

Të martën  në portin e Durrësin ka filluar “Defender Europe 21”, një stërvitje e përbashkët shumëkombëshe që do të zhvillohet…

Yuri Kim nga Shkodra: Votoni të lirë

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri, Yuri Kim, nga Shkodra ku po monitoron procesin zgjedhor, bëri një apel për…

Ambasadorja e ShBA-së në Tiranë shpreson në një marrëveshje Kosovë-Serbi

Ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani, ka pritur në takim ambasadoren e ShBA-së në Tiranë, Yuri Kim, të cilin…

Ambasadorja amerikane publikon korrigjimin e Ramës ndaj Lavrovit

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim reagoi pas konferencës për shtyp që Kryeministri Edi Rama zhvilloi me…

Kryemadhi takon ambasadoren e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi u takua sot me ambasadoren e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim, me të cilën ka…

Flet Yuri Kim për herë të parë si ambasadore, mesazhi në shqip: Ne jemi ende me ju

Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim mbajti fjalën e parë publike në marrjen e detyrës së saj. Madje ambasadorja…
error: