Takimi i Komisionit për Arsim përfundon pa zgjidhje për grevën

Takimi i përfaqësuesve të Sindikatës së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë me ministrin e Financave dhe atë të Arsimit ka përfunduar…

Ymeri: Ministri nuk e transmetoi siç duhet kërkesën e SBAShK-ut

Ymer Ymeri nga SBAShK-u tha se në këtë takim kanë ardhur për të diskutuar për daljen nga situata aktuale duke…

SBASHK: Të gjejmë ndonjë mundësi e të dalim nga kjo situtatë

Ymer Ymeri nga Sindikata e Bashkuar e Arsimit, në komisionin parlamentar për arsim, përballë ministrit të Financave dhe minsitres së…

Jasharaj: I vetmi fajtor është Albin Kurti

Kryetari i Këshillit Grevist të BSPK-së, Rrahman Jasharaj ka deklaruar se i vetmi fajtor për grevat është kryeministri Albin Kurti.…

​Greva e paralajmëruar në arsim, Shahini: Do të shkaktojë dëme të pariparueshme

Paralajmërimet e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës se nga 24 gushti do të nis greva e përgjithshme…