Ylli triumfon edhe në finalen e dytë të playoff-it kundër Trepçës

Ka përfunduar përballja e sotme mes klubit të basketbollit Trepçës dhe Golden Eagle Yllit, ku ky i fundit ka shënuar…

Mbyllet pjesa e parë, ja rezultati mes Trepçës e Yllit

Kanë përfunduar dy çerekët e pjesës së parë të takimit mes klubit të basketbollit Trepça dhe Golden Eagle Yllit, ku…

Fillon finalja e dytë mes Trepçës e Yllit

Tanimë ka filluar ndeshja e dytë e finales së playoff-it mes klubit të basketbollit Trepça dhe Golden Eagle Yllit. Ndeshja…

Trepça-Ylli, sonte zhvillohet sfida e dytë, interesim i madh për bileta

Sonte do të zhvillohet finalja e dytë e “Play-off”-it mes Trepçës dhe Golden Eagle Yllitt. Ndeshja zhvillohet nga ora 20:30…

Trepça e Ylli luftojnë sot për tofeun e Superligës së Kosovës në basketboll

Sot do të zhvillohet finalja e madhe e playoff-ut të Superligës së Kosovës në basketboll, ku do të kemi një…

​Policia jep detaje për rrahjen mes tifozëve në ndeshjen Prishtina-Ylli

Një person ka pësuar lëndime të rënda trupore pas përleshjes ndërmjet simpatizantëve gjatë zhvillimit të ndeshjes ndërmjet Prishtinës dhe Yllit…

​Ylli triumfon sërish ndaj Prishtinës

Golden Eagle Ylli e ka regjistruar edhe fitoren e dytë ndaj Prishtinës në gjysmëfinale të fazës së play-off-it. Rezultati final…

​Sot zhvillohet finalja e madhe e Ligës Unike

Dy skuadrat kosovare, Golden Eagle Ylli dhe Peja kanë arritur në finale të “Final Four” të Ligës Unike, në edicionin…

Mësohen skuadrat finaliste të Ligës Unike, spektakli është i garantuar

Në një ndeshje shumë interesante, Peja ka mundur Prizrenin 16 me rezultat 98:94 (23:24, 23:23, 22:28, 30:19), duke u kualifikuar…

KB Prishtina i drejtohet FBK-së me notë proteste, kjo është arsyeja

Humbja e Sigal Prishtinës në sekondat e fundit përball Golden Eagle Yllit ka lënë shije të hidhur te klubi nga…