Golden Eagle Yllin në mesin e 52 skuadrave të konfirmuara për në Basketball Champions League

Rreth 70 skuadra kanë aplikuar për të garuar në edicionin 2022-23 të Basketball Champions League dhe 52 prej tyre janë…

Gjilani përforcon skuadrën, transferon yllin e Ballkanit

Skuadra e Gjilanit para pak çastesh e ka konfirmuar transferimin e futbollistit Mevlan Zeka në skuadër. Zeka, i cili ishte…

Reali blindon edhe për katër vite ylli brazilian, vendos klauzolë marramendëse në kontratën e tij

Gjiganti spanjoll Real Madrid ka arritur sot marrëveshje të plotë me Vinicius Junior për të rinovuar kontratën e tij, dhe…

Ylli i Kosovës transferohet te Young Boys

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Donat Rudhani, ka kompletuar sot transferimin e tij te gjiganti zviceran, BSC Young Boys. Lajmin…

Lajmi i fundit/Ylli i Tottenhamit cak i një sulmi me armë zjarri

Sipas një raportimi të fundit nga gazetari Jovem Pan Esporte, mbrojtësi i Tottenham Hotspur, Emerson Royal është qëlluar me armë…

Ylli është kampion i këtij sezoni në Superligën e Kosovës në basketboll

Ka përfunduar finalja e katërt e playoff-it të Superligës së Kosovës në basketboll, ku tanimë kemi mësuar edhe kampionin e…

Krijohet tollovi e madhe për një biletë për ndeshjen Trepça-Ylli-video

Sonte me fillim nga ora 20:30 do të zhvillohet finalja e katërt e “Play-off”it ndërmjet Trepçës dhe Golden Eagle Yllit.…

Në “Minatori” sot zhvillohet finalja e katërt ndërmjet Trepçës dhe Yllit

Sot me fillim nga ora 20:30 do të zhvillohet finalja e katërt e “Play-off”it ndërmjet Trepçës dhe Golden Eagle Yllit.…

Trepça triumfon ndaj Yllit, ngushton serinë finale

Trepça ka shënuar fitore në udhëtim ndaj Golden Eagle Yllit 55:58 (20:17, 10:12, 10:13, 15:16), në ndeshjen e tretë të…

Ylli i Interit pranon të kalojë te Tottenhami, do të ribashkohet me Conten

Siç raportohet nga gazetari i njohur Fabrizio Romano, ylli i Interit, Ivan Perisic, ka pranuar që t’i bashkohet skuadrës angleze…