Nottinghami e dëshiron yllin që e fitoi tre herë Ligën e Kampionëve me Realin

Keylor Navas është në krye të listës së portierëve që Nottinhgam Forest dëshiron të transferojë para se të mbyllet afati…

​Fitorja e 15-të për Golden Eagle Yllin

Golden Eagle Ylli nuk ndalet. Kampioni i Kosovës ka regjistruar fitoren e 15-të radhazi pas katër humbjeve që kishte në…

Kampioni në krye, ndryshon renditja në elitën e basketbollit kosovar

Tashmë janë kompletuar 18 xhiro në Superligën e Kosovës në basketboll, aty ku spektakli dhe paparashikueshmëria nuk ka munguar në…

Kampioni s’ka të ndalur, vjen fitorja e 14-të për Yllin

Golden Eagle Ylli ka vazhduar me fitore, duke regjistruar të 14-tën me radhë pas katër humbjeve që kishte në fillim…

​Ylli i pandalshëm, 13 fitore radhazi

Kampioni i Kosovës në basketbollin e meshkujve nuk ka të ndalur. Golden Eagle Ylli ka mundur sërish Ponte Prizrenin 64:73…

​Ylli s’ka të ndalur

Golden Eagle Ylli ka vazhduar me fitore, duke regjistruar të 12-ten me radhë, pas katër humbjeve që kishte në fillim.…

​Eliza Dushku feston sot ditëlindjen

Eliza Patrica Dushku ka lindur në 30 dhjetor 1980 në Boston, ajo është rritur në Massachusetts. Ajo ka lindur nga…

BBC shpall Messin “Yll Sportiv Botëror” të vitit

Kapiteni fitues i Kupës së Botës të Argjentinës, Lionel Messi, është emëruar Ylli Sportiv Botëror i Vitit nga BBC Sports…

Ylli kërcënon Pejën e Sigal Prishtinën në kreun e tabelës

Tashmë janë zhvilluar 13 xhiro në edicionin garues 2022/23 të Superligës së Kosovës në basketboll. Për dallim ja xhirot e…

Ylli nuk ndalet, merr fitoren e tetë radhazi

Golden Eagle Ylli ka regjistruar fitoren e tetë radhazi, ku në një ndeshje dramatike ka mundur Pejën me shifrat 58:57…