Xhudo nuk ndalet, Zekaj prek çerekfinalen e Lojërave Mesdhetare Oran 2022 – foto

Ekipi kosovar i xhudos është duke i vazhduar garat në edicionin e 19-të të Lojërave Mesdhetare Oran 2022, që po…

Osmani: Fal xhudos, flamuri ynë u ngrit mbi të gjithë flamujt e shteteve tjera

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, është shprehur shumë e lumtur me suksesin e xhudisteve kosovare Distria Krasniqi dhe…

Distria Krasniqi e artë, Çeku: Krenari dhe emocion i madh

Për suksesin e madh të Distria Krasniqit e cila fitoi medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare në sportin e xhudos,…

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, e ka fituar medaljen e artë në…

Çeku: Programi “Kosova shtet i xhudos” po fillon fazën e parë

Ministër i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka njoftuar se sot bashkë me kryetarin e Federatës së Xhudos në…

Agron Kuka, zyrtarisht anëtar i bordit të Federatës Evropiane të xhudos

Trajneri Driton Kuka ka njoftuar se edhe zyrtarisht Agron Kuka është bërë anëtar i bordit ekzekutiv të Federatës Evropiane të…

Fationa Kasapi e 5-ta në Kupën Evropiane U21 në Graz të Austrisë

Fationa Kasapi, xhudistë e kategorisw-57 kg është renditur e 5-ta në Kupën Evropiane U21 që është mbajtur në Graz të…

Ekipi anglez i xhudos vjen në Kosovë me qëllim të rritjes së performancës së tyre

Një ekip anglez u xhudos ka arritur në Kosovë ku për qëllim kanë rritjen e performancës së tyre duke u…

Nesër fillon Kampionati Evropian i Xhudos, ja kur garojnë xhudistët kosovarë

Ekipi i kosovari xhudos do t’i kthehet Kampionatit Evropian, ku prej nesër e deri më 1 maj do të mbahet…

Kuka: Nora Gjakova dhe Loriana Kuka do të mungojnë në Kampionatin Evropian të Xhudos

Kanë ngelur vetëm edhe 3 ditë deri në Kampionatin Evropian për Senior që mbahet nga data 29 Prill deri me…