Shaqiri nuk do të udhëtojë drejt Serbisë

Futbollisti kosovar nuk do të jetë në dispozicion të Kombëtares së Zvicrës për ndeshjen kundër Bjellorusisë. Lajmi është dhënë sot…

Zvicër-Bjellorusi, Shaqiri e Xhaka do të udhëtojnë në Serbi

Futbollistët Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe Andi Zeqiri janë ftuar nga trajneri i Zvicrës Murat Yakin për ndeshjen kundër Bjellorusisë…

Shaqiri: Doja të shënoja edhe një gol ndaj Serbisë, kjo është arsyeja

Pas fitores 3-2 ndaj Serbisë, entuziazmi rreth Granit Xhakës e tejkaloi hyrjen në 1/8 e finales për Zvicrën, por njeriu…

Lajmërohet Granit Xhaka

Granit Xhaka është shndërruar në emrin më të komentuar e më të përfolur që nga fitorja e Zvicrës ndaj Serbisë…

Rama për Xhakën e Shaqirin: Po përdoren si ‘mish për top’ për lojë luftërash ballkanike

Për paraqitjet e Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit po vazhdon të flitet e komentohet gjithandej në vendet ballkanike dhe më…

Trajneri i Zvicrës zbulon nëse Shaqiri do të luajë kundër Serbisë

Një lajm jashtëzakonisht i mirë ka ardhur së fundit nga trajneri i Zvicrës Murat Yakin në prag të ndeshjes vendimtare…

Shaqiri refuzon të flas për mediat serbe

Xherdan Shaqiri nuk ka pranuar që të flas për mediat serbe pak para fillimit të ndeshjes ndërmjet Zvicrës dhe Brazilit.…

​Yakin: Mund ta aktivizoja Shaqirin, por pastaj nuk do të ishte aty ndaj Serbisë

Trajneri i Kombëtares së Zvicrës, Murat Yakin ka folur pas humbjes së skuadrës së tij ndaj Brazilit. Në lidhje me…

​Lëndohet Xherdan Shaqiri

Zvicra po ballafaqohet me Brazilin në një ndeshje jashtëzakonisht të rëndësishme në kuadër të grupit F të Kampionatit Botëror. Me…

Brazil-Zvicër, formacionet zyrtare, nuk starton Shaqiri

Si Brazili ashtu edhe Zvicra do të kërkojnë që ta sigurojnë kualifikimin në 1/8-tën e finales së Kupës së Botës…