​Sveçla: KFOR-i u ofrua të sigurojë pikat kufitare, u refuzua nga elementet ekstremiste

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë se Njësia Speciale e Kosovës po qëndron pranë dy pikave kufitare…

Së shpejti hapet konkursi, ekspertët: Policia ka nevojë për kuadro të reja

Policia e Kosovës ka filluar një kampanjë informuese për qytetarët që dëshirojnë të konkurrojnë për zyrtar policor në Policinë e…

Ministri austriak: Policia e Kosovës po vepron në mënyrë të duhur në veri

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë se situata në veri është e qetë, e kontrolluar dhe se…

​Sveçla pret homologun austriak: Ligjshmëria në veri parakusht për prosperitet të qytetarëve tanë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla për situatën në veri të Kosovës ka biseduar edhe me homologun e tij…

Sveçla: S’ka arsye që ndal policët në mbrojtjen e ligjshmërisë në Kosovë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka deklaruar se nuk ka asnjë arsye ligjore apo praktike, që ndal njësitë…

Djegia e Qendrës së Regjistrimit në Zubin Potok, reagon ministri Sveçla

KosovaPress raportoi se Qendra e Regjistrimit në Zubin Potok është djegur nga serbët të cilët nuk po e pranojnë reciprocitetin…

Sveçla dhe Mehmeti në Merdar, shohin nga afër zbatimin e marrëveshjes për targat

Ministri i Punëve të Brendshme,  Xhelal Sveçla dhe drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, vizituan pikë kalimin…

Ministri Sveçla: Vendimi për targat nuk është provokim ndaj serbëve

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, deklaroi sot se vendimi për targat nuk është në asnjë mënyrë…

Sveçla priti në takim ministren Elisa Spiropali

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka pritur sot në takim ministren e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin e…
error: