Ministri Sveçla: Aksioni i sotëm në koordinim me ndërkombëtarët, askush mbi ligjin

Në mëngjesin e sotëm pjesëtarë të Policisë së Kosovës kanë nisur një aksion policor në disa rajone të ndryshme të…

Sveçla: Aksioni nuk është kundër asnjë nacionaliteti, por kundër kriminelëve që kontrabanduan mallra

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla thotë se aksioni i Policisë së Kosovës kundër kontrabandës i cili sot u…

​Sveçla pas tensioneve me Bekë Berishën: Nuk bëhem pjesë e lojërave politike

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, është sqaruar pas insistimit të tij për të raportuar para Komisionit për Çështje…

Sveçla: Kemi qenë të përgatitur që edhe fizikisht të largojmë barrikadat në veri

Me kërkimfalje nga ana e nënkryetarit të komisionit për Siguri dhe Mbrojtje, Enver Dugolli, ka nisur raportimi i ministrit të…

Xhelal Sveçla dhe drejtori i policisë raportojnë në Komisionin për Siguri

Sot do të mblidhet Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes. Ministri i Punëve të Brendshme (MPB), Xhelal Sveçla do…

Sveçla nënshkruan marrëveshje për mbrojtjen nga fatkeqësitë natyrore me Slloveninë

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla dhe homologu i tij slloven Matej Toni sot kanë nënshkruar marrëveshjen ndërmjet dy…

Sveçla: Epoka kur Republika e Kosovës nënshtrohet ka përfunduar

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla duke komentuar procesin e reciprocitetit në targa me Serbinë, ka thënë se epoka…

Sveçla: Nga 4 tetori çdo automjeti të Serbisë do t’i mbulohet shenja shtetërore

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes për targat. Përmes një statusi në Facebook,…

Sveçla merr pjesë në Panairin tradicional të mbrojtjes e hapësirës ajrore të Detit Adriatik

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla i ftuar nga ministri i Mbrojtjes së Kroacisë  Mario Banozhiq, do të marrë…

Shqetësuese prezenca ruse, prania e KFOR-it në Jarinje dhe Bërnjak nuk zëvendëson Njësinë Speciale

Prezenca e KFOR-it në veri të vendit po vlerësohet se është konform mandatit të saj dhe jo për të zëvendësuar…