​Sveçla: Qëllimi i Serbisë është ta destabilizojë Kosovën

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka deklaruar se qëllimi i Serbisë nuk është ta sulmojë Kosovën, por ta…

Sveçla: Duhet ta kuptojmë pse Prokuroria Speciale zgjodhi të mos e jap të vërtetën e plotë për rastin Dehari

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka reaguar ndaj Prokurorisë Speciale e cila publikoi raportin zviceran për rastin e…

​Ministri Sveçla priti në takim lamtumirës Gjeneralin Jörg Rüter

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla priti në takim Drejtorin e NATO Advisory and Liaison Team (NALT) Gjeneralin Jörg…

Sveçla takon shefin e DEA-s, diskutojnë për angazhimin e përbashkët në luftimin e trafikimit me narkotikë

Ministir i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka takuar shefi i Operacioneve Ndërkombëtare në DEA, George S. Papadopulous dhe ekipi…

Sveçla: Festoni me zemër dhe jo me armë

Në prag të vitit të ri, ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla bashkë me presidenten Vjosa Osmani, kanë vizituar…

Sveçla: Sot u godit rrjeti i kazinove ilegale në zonën e fshatit Karaqevë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka reaguar lidhur me aksionin policor kundër kazinove që po zhvillohet në fshatin…

Sveçla: I bëjë ultimatum vrasësit të dorëzohet, kushdo që e ndihmon implikohet në vepër

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka deklaruar se janë duke u hetuar disa pista për vrasjen e trefishtë…

Sveçla : Kam kërkuar nga Policia që autori i aktit makabër në Gllogjan të arrestohet sa më parë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka reaguar ndaj vrasje në Gllogjan të Deçanit ku mbetën të vdekur tre…