Propozimi Gjermano – Francez i përafërt me kërkesat e Aleksandar Vuçiqit

Asgjë e re që nuk ishte dëgjuar më parë : Më në fund doli një propozim i emisarëve të kancelarit…

​Projektligji i ShBA-së për të luftuar korrupsionin në Ballkanin Perëndimor, Haliti: Edhe një lajm i mirë nga Amerika

Një grup senatorësh amerikanë, nga të dy krahët, paraqitën një projektligj që synon të mbështesë zhvillimin ekonomik, tregtinë, si dhe…

​Mospajtime për formimin e një grupi punues, Haliti: Ministrja Gërvalla të vije në komision, jo nëpunësit civilë

Formimi i një grupi punues për shqyrtimin e Projektligjit për zbatimin e sanksioneve financiare ndërkombëtare të shënjestruara ka nxitur mospajtime…

​Murati përplaset me opozitën për punësimet në KEK dhe gjendjen në KOSTT

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati është përplasur me deputetët opozitarë lidhur me punësimet në KEK. Ai potencoi…

​Haliti: Ka një projekt serb për ta ndarë veriun

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti tha sot se ka disa skenarë serbë që Serbia mund t’i përdorë…

​Haliti: Kryeministri nuk duhet të sillet me arrogancë ndaj një çështjeje që është interes nacional

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti duke folur për shtrenjtimin e energjisë elektrike ka thënë se kryeministri Albin…

Opozita i kërkon Qeverisë angazhim më të madh në shuarjen e zjarreve

Dy deputetët opozitarë, Xhavit Haliti nga PDK dhe Bekë Berisha nga AAK i kanë kërkuar Qeverisë angazhim më të madh…

Haliti: Kryeministri Kurti është në pushim, tregoni drejtë qytetarëve

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti ka thënë se kryeministri i vendit ka të drejtë të shkojë në…

Haliti: Memli Krasniqi do ta rritë PDK-në

Anëtari i PDK-së, Xhavit Haliti beson se Konventa e sotme do të prodhojë një lidership të fuqishëm që do të…

AKK: Nuk kemi bërë asnjë gabim në formularët e deklarimit të pasurisë së Rama-Hajrizi dhe Halitit

Nga Agjencia Kundër Korrupsion kanë bërë të ditur se nuk është bërë asnjë gabim sa i përket formularit të deklarimit…