Xhaka vazhdon traditën, lojtari i parë që zverdhet këtë sezon në Premier Ligë – video

Sezoni i ri i Premier Ligës ka filluar me ndeshjen mes Crystal Palace e Arsenalit, aty ku mysafirët e gjejnë…

Lajm jo i mirë për Xhakën, nën hetime nga Agjencia Kombëtare e Krimit – video

Një karton i verdhë i treguar për mesfushorin e Arsenalit, Granit Xhaka, po hetohet nga Agjencia Kombëtare e Krimit. Kapiteni…

Goli i Xhakës kundër United zgjidhet goli më i mirë i sezonit te Arsenali – video

Arsenali ka zbuluar fituesin e golit më të mirë të sezonit 2021/22, i cili është prezantuar nga “Sportsbet.io”. Ka pasur…

Xhaka, lojtari më i mirë i muajit prill te Arsenali

Mesfushori kosovar me pasaportë zvicerane, Granit Xhaka është shpallur lojtari më i mirë i muajit prill te skuadra londineze Arsenal.…

Muriqi e Rashica kundër Shaqirit e Xhakës, ja formacionet zyrtare të Zvicrës e Kosovës

Përgatitjet për në Kampionatin Botëror “Katar 2022” Zvicra do t’i vazhdojë me ndeshjen miqësore kundër Kosovës që zhvillohet sot me…

Blick: Xhaka, Shaqiri e Zeqiri sot luajnë kundër rrënjëve të tyre

Granit Xhaka, Xherdan Shaqir dhe Andi Zeqiri sot do të zbresin në fushë për herë të parë në fushë për…

Shaqiri e Xhaka kundër Kane e Mount, ja formacionet zyrtare të Anglisë dhe Zvicrës

Sot me fillim nga ora 18:30 në stadiumin “Wembley” do të zhvillohet ndeshja miqësore mes Kombëtares së Anglisë dhe asaj…

Xhaka: Largohem kur të dua nga Arsenali, nuk e vendosin tifozët

Mesfushori kosovar me pasaportë zvicerane Granit Xhaka është betuar që nuk do të largohet kurrë me forcë nga Arsenali, duke…

​Xhaka bëhet sërish protagonist, refuzon ta marrë shiritin e kapitenit të Arsenalit

Në fitoren e Arsenalit ndaj Brentfordit me rezultat 2-1 në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 26-të të Premier Ligës,…

Luajtën startues për skuadrat e tyre, ja notat e lojtarëve shqiptarë në Premier Ligë

Lojtarët shqiptar që kanë pjesë e klubeve të Premier Ligës ishin të shtunën autor të paraqitjeve mjaftë dinjitoze Sulmuesi kosovar…