Përurohet shtatorja e Ahmet Krasniqit në Vushtrri, thirrje për zbardhjen e vrasjes së kolonelit

Nga sot një prej shesheve të qytetit të Vushtrrisë do të mbajë emrin e kolonel Ahmet Krasniqit. Aty pranë, në…

Përfundon asfaltimi i rrugës Prilluzhë-Bukosh, ministri Abrashi premton investime të reja në këtë rajon

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, bashkë me kryetarin e Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri dhe deputeten e Kuvendit të Kosovës,…

Përurohet pika e përpunimit të pemëve dhe perimeve në fshatin Brusnik të Vushtrrisë

Përmes mbështetjes së madhe të organizatës zvicerane CSD që merret me mbështetjen e grave, sot në fshatin Brusnik të Vushtrrisë…

Qeveria do të përkrahë krijimin e Zonës së Lirë Ekonomike Ndërkombëtare në Vushtrri

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri është takuar sot me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, me të cilin ka…

Rreth 900 mijë euro dëme nga vërshimet vetëm në katër fshatra të Vushtrrisë

I pari i komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri prit në vizitë ministrin e Bujqësisë, Besian Mustafa. Vizita e këtij të…

Mustafa takon bujqit vushtrrias që u dëmtuan nga përmbytjet: Kemi ndarë mbi 3 milionë euro

​Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa bashkë me kryetarin e Komunës së Vushtrrisë̈, Xhafer Tahiri kanë vizituar…

Xhafer Tahiri shërohet nga koronavirusi, nesër kthehet në punë

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë ka marrë konfirmimin nga IKSHPK se është shëruar nga COVID-19. Xhafer Tahiri lajmin e ka…

Xhafer Tahiri rezulton pozitiv me COVID-19

Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Njoftimin e ka dhënë vet ai përmes një statusi në…

Filloi largimi i kabllove mbi sheshin “Adem Jashari” në Vushtrri

Filloi sot largimi i kabllove mbi sheshin “Adem Jashari” në Vushtrri. Në ceremoninë e nisjes së punëve, kryetari i kësaj…

​Nisin punimet për rregullimin e sheshit “Adem Jashari” në Vushtrri

Kanë filluar punimet për rregullimin e sheshit “Adem Jashari” në qytetin e Vushtrrisë. Në këtë ceremoni kanë marrë pjesë, kryetari…