Gashi vazhdon realizimin e projekteve infrastrukturore

Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, gjatë ditës së sotme, bashkë me drejtorin e DIL-së, Fatmir Bërbatovci, kanë parë…

Xhafer Gashi sonte zyrtarizon kandidaturën për kryetar të Obiliqit

Xhafer Gashi sonte do të zyrtarizoj kandidaturën e tij për të parin e komunës së Obiliqit për zgjedhjet lokale që…

Reshjet e shiut dhe breshërit shkaktojnë dëme të kulturave bujqësore në Obiliq

Kryetari i komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi ka njoftuar se reshjet e shiut dhe breshërit në fshatin Graboc të kësaj…

Kryetari Xhafer Gashi vaksinohet ndaj Covid-19

Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, sot në Qendrën e Vaksinimit në Shtëpinë e Kulturës “Xhavit Haziri” në Obiliq,…

Xhafer Gashi zgjidhet kryetar i Iniciativës Qytetare për Obiliq

Iniciativa Qytetare për Obiliq, sot ka mbajtur Kuvendin e Parë zgjedhor në të cilën është votuar për kryetar të IQO-së…

Gashi përkujton Agim Ramadani: Ti ishe personalitet unik, burrë trim, strateg i madh

Sot shënohet 22 vjetori i rënies së heroit të kombit, komandanti të Brigadës 138 – Agim Ramadani – KATANA. me…

​Xhafer Gashi në 22-vjetorin e Betejës së Koshares: Aty lidhëm besën se vetëm të bashkuar do të jetësojmë lirinë

Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, me bashkëluftëtarë kanë bërë homazhe sot në Kompleksin Memorial të dëshmorëve në Koshare.…

Fillon vaksinimi i personelit shëndetësor të Obiliqit

Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, ka vizituar Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Obiliq, ku sot ka filluar…

Xhafer Gashi uron Vjosa Osmanin: Mandati juaj presidencial të jetë i mbushur me të arritura

Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, ka uruar Vjosa Osmanin me rastin e zgjedhjes për presidente të re të…

Gashi tregon arsyet e dorëheqjes nga AAK, a do të jetë sërish në garë për Obiliqin

Xhafer Gashi pasi ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga kryetari i degës së AAK-së në Obiliq dhe nga të gjitha…
error: