E ardhmja e Dembeles te Barcelona, ylli francez ia komunikon vendimin e tij Xavit

E ardhmja e Ousmane Dembele ka qenë një temë e nxehtë në Barcelonë këtë vit. Pasi u cilësua si një…

Xavi flet për Lewandowskin, ja çfarë nuk e brengos e trajnerin spanjoll

Vazhdimisht janë duke qarkulluar spekulime se e ardhmja e Robert Lewandowskit do të shtrihet te Barcelona nga sezoni i ardhshëm.…

Xavi identifikon yllin e Cityt për repartin e mesfushës

Mesfusha pritet të jetë njëri nga repartet ku Barcelona do të kërkojë të përforcohet para fillimit të edicionit të ri…

Xavi thotë se Barça nuk duhet të shndërrohet në Manchester United

Trajneri i Barcelonës, Xavi, ka treguar vështirësitë për të garuar për trofe pas largimit të Lionel Messit, por thotë që…

Xavi me mesazh të qartë drejt bordit të Barcelonës për Gavin dhe Araujon

Trajneri i Barcelonës Xavi Hernandez ka folur për rëndësinë e lojtarëve si Gavi dhe Araujo në planet e tij, duke…

Laporta: Jam krenarë që Dembele është nën urdhrat e Xavit

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta, në një intervistë për “RTVE” ka folur për sulmuesin e krahut Ousmane Dembele, për të…

Pas ndeshjes me Galatasaray, Xavi flet për Pedrin dhe gjasat për triumf në Ligën e Evropës

Gjigandi katalunas Barcelona ka shënuar sot fitore me rezultat të ngushtë 2:1 si mysafire e Galatasarayt, takim ky që ishte…

Rikthimi të Barça, babai i Messit kontakton Xavin

Babai i Lionel Messit raportohet se ka zhvilluar disa kontakte me Barcelonën për të testuar ujërat dhe për të parë…

Osasuna “kafshatë” e lehtë për Barcelonën

Xhiro e 28 e La Ligas ka sjellë një tjetër fitore të madhe dhe shumë të rëndësishme për Barcelonën. Skuadra…

Garcia: Xavi na paralajmëroi për Galatasarayn

Gjigandi katalunas Barcelona ka barazuar pa gola sot në shtëpi, në stadiumin “Camp Nou” me skuadrën turke Galatasaray, ndeshje kjo…