Sot zhvillohet finalja e madhe e Wimbledonit

Gara më prestigjose në sportin e tenisit, Wimbledoni, sot vë përballë australianin Nick Kyrgios dhe serbin Novak Gjokoviq Kyrgios është…

E fundit, Nadal tërhiqet nga turneu Wimbledon

Tenisti, Nick Kyrgios, do të luajë në finalen e meshkujve në Wimbledon, pasi kundërshtari i tij në gjysmëfinale, Rafael Nadal,…

Senzacioni i tenisit, Jannik Sinner, kalon në çerekfinale të Wimbledonit

Jannik Sinner është bërë vetëm italiani i gjashtë në histori që arrin në çerekfinale në Wimbledonit pasi u përball me…

​Federer paralajmëron rikthimin: Dua ta bëj edhe njëherë

Roger Federer shpreson të rikthehet për një garë të fundit në Wimbledon pasi mori një ovacion në këmbë nga të…

Publikohen pamjet në Wimbledon kur tifozi lëshon diçka misterioze në pijen e shokut të tij – video

Dy tifozë të Wimbledon-it janë bërë biseda e SW19 (fushë e tenisit) pasi u shfaqën në televizion drejtpërdrejt teksa njëri…

Nadal kalon raundin e parë, shpëton nga kaosi me Covid-19 për të avancuar në Wimbledon

Rafael Nadal i shpëtoi një testi të vështirë të raundit të parë dhe kaosit me Covid-19, në gjysmën e tij…

Berrettini fiton një tjetër trofe të rëndësishëm në tenis

Matteo Berrettini tregoi aftësitë e tij në Wimbledon duke mposhtur tenistin Filip Krajinoviç për të fituar titullin e Mbretëreshës për…