Përfundon ndeshja në “Wembley”, Liverpooli e Chelsea drejt vazhdimeve

Ka përfunduar koha e rregullt në stadiumin “Wembley” të Londrës, ku Chelsea dhe Liverpooli ende nuk e kanë gjetur golin.…

Mbyllet pjesa e parë në “Wembley”, lëndohet Salah

Ka përfunduar pjesa e parë e finales së FA Cup mes Chelseat e Liverpoolit, ku deri tani asnjëra skuadër nuk…

“Wembley” do të jetë nikoqirë i “Finalissimas”

Stadiumi “Wembley” është konfirmuar si nikoqirë i “Finalissimas” së parë pas 29 vitesh, ku më 1 qershor kampioni i Euro…

​Carabao Cup/Chelsea fiton ndeshjen e parë gjysmëfinale ndaj Tottenhamit

Chelsea fitoi ndeshjen e parë gjysmëfinale të Carabao Cup ndaj Tottenhamit me rezultat 2:0. Blutë e Londrës dominuan në tërësi…

Roshi: Në Wembley do ta japim maksimumin

Para ndeshjes mes Kombëtares së Anglisë dhe asaj të Shqipërisë, sulmuesi i kësaj të fundit Odise Roshi në një konferencë…

​Dhuna jashtë “Wembleyt”, policia britanike kërkon ndihmën publikut për t’i kapur këta 10 persona

Policia e Londrës po kërkon ndihmën e publikut në mënyrë që të kontaktojë me dhjetë persona në lidhje me dhunën…

​Maguire: Tifozët ia thyen brinjët babait tim

Qendërmbrojtësi i Anglisë Harry Maguire ka treguar se si babai i tij ka mbetur me brinjë të thyer nga tifozët…

Ky është numri i tifozëve që do të jenë sot në “Wembley” për finalen Angli – Itali

Me fillim nga ora 21:00, në stadiumin “Wembley” sonte do të zhvillohet finalja e madhe e Kampionatit Evropian Euro 2020…

​Sot shpallet kampioni i ri i Evropës, Itali -Angli, formacionet e mundshme

Sot, kur bëhet një muaj që kur filloi Kampionati Evropian i futbollit Euro 2020 do të zhvillohet edhe ndeshja finale…

Ky do të jetë numri i lejuar i tifozëve në “Wembley” për gjysmëfinalet dhe finalen e Euro 2020

Mbi 60,000 tifozë do të pranohen në stadiumin “Wembley” për gjysmëfinalet dhe finalen e Euro2020, të planifikuara për datat 6-7…