​Wilder flet për pensionimin, këto janë fjalët e tij

Deontay Wilder ka zbuluar se ai ende nuk ka marrë një vendim për të ardhmen e tij në boks dhe…

Meçi për kampion të botës, Fury bokson kundër Wilder për herë të tretë

Tyson Fury dhe Deontay Wilder do të hynë sot në ring për të boksuar për të tretën herë mes vete,…

​Ja kush janë dy boksierët që pritet ta sfidojnë Furyn për titullin kampion në WBC

Titulli i Tyson Fury në  kategorinë ËBC mund të sfidohet nga fituesi i duelit Efe Ajagba – Frank Sanchez në…