​Hoxhaj kërkon plan të veprimit për aplikim në NATO: Iluzionet për një paqe të përhershme evropiane janë varrosur dje

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka kërkuar nga Qeveria Kurti që të ketë prioritet anëtarësimin në NATO.…

Lëvizja Vetëvendosje kërkon unitet për dialogun me Serbinë

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka kërkuar unitet nga partitë parlamentare për dialogun me Serbinë. Ajo…

VV kërkon të mos kompensohen më deputetët për karburante, PDK këtë e quan hipokrizi

Lëvizja Vetëvendosja kërkon ndaljen e kompensimit të deputetëve për karburante, derisa Partia Demokratike e Kosovës(PDK), këtë iniciativë të partisë në…

​PDK u shërben kafe deputetëve të Vetëvendosjes

Ndonëse nuk pajtohen për politikat ditore të qeverisë të udhëhequr nga Vetëvendosje, në fund të ditës opozita i shërben me…

Rama i LDK-së, Hamza i PDK-së dhe Hyseni i LVV-së dhanë më së shumti premtime

Shërbimet publike, arsimi dhe kultura mbeten tri fushat me premtimet më të mëdha të dhëna nga 27 kryetarët e komunave…

Lekaj-Vetëvendosjes: Jeni praktikantë, gjithçka që keni folur keni mashtruar

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj i ka quajtur praktikantë dhe mashtrues deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje.…

​Deputeti Muja kërkon të rishikohet pa eufori vendimi për benefitet e deputetëve

Pas debatit publik për përfitimet enorme për karburante nga disa deputetë, kryetari i Komisionit për Buxhet, Punë dhe Transfere, Armend…

VV nuk do ta votojë rekomandimin e opozitës për refuzimin e raportit të ZRrE-së për shtrenjtimin rrymës

Grupi Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje nuk do ta votojë nesër në Kuvend rezolutën me rekomandime të opozitës për refuzimin e…

Rashiti tregon cilat drejtori i takojnë PDK-së në Gjilan

Tashmë Vetëvendosje dhe Partia Demokratike e Kosovës kanë arritur marrëveshje për koalicion qeverisë në Gjilan. Pozita e nënkryetarit të komunës…

Kurteshi: PDK-së në Gjilan do t’i takojë nënkryetari dhe katër drejtori

Lëvizja Vetëvendosje(LVV) dhe Partia Demokratike e Kosovës (PDK) kanë arritur koalicion qeverisës në Gjilan. Kësaj të fundit do i takojë…